Petr Chelčický - Myslitel a reformátor

Petr Chelčický - Myslitel a reformátor

Vyšehrad - 2005
ISBN: 80-7021-654-9

Vyšehrad (2005) 80-7021-654-9 198

Po čtyřiceti letech vychází životopis jedné z nejvýznamnějších postav českého středověkého myšlení i české reformační tradice. Petr Chelčický přitom představuje osobnost významu světového: především svým důrazem na nenásilí předznamenal mnohé myslitele pozdějších epoch. Kniha J. Boubína představuje život a dílo Petra Chelčického, výklad jeho učení, především sociálního (například v problematice trestu smrti). Věnuje se rovněž rezonanci a působení Chelčického myšlení v českém prostředí i u velikánů dějin světových (Lev N. Tolstoj, Mahátma Gándhí, Martin L. King). (Založil/a: martheen)

:::TOMAS:::
  24. 11. 2013, 22:58
V této práci se o našem velikánovi dozvíte snad vše podstatné, co se dozvědět můžete. I když se jedná o odbornou publikaci, podle mě ji bez potíží mohou číst i laici. Kniha totiž na čtenáře neklade přehnané nároky (co se literárních i historických souvislostí týče), není bůhvíjak dlouhá a navíc je docela čtivá. Doporučuji ji každému, kdo se o Chelčickém chce něco opravdu dozvědět.