Divoška Jaja

Divoška Jaja Originální název: Divoška Jaja

Československý spisovatel - 1974

Československý spisovatel (1974)
F. Topič (1943)

Baladicky laděný příběh černošského děvčete, která poznává v Paříži krutost "civilizovaného" světa. Patří k typům hrdinek odhodlaných navzdory nepřízni osudu žít charakterně, bez nenávist a falše.
Edice: Slunovrat (Založil/a: vladislaus)

Ariko
  7. 9. 2014, 15:06
Řekla bych, že spíše horší průměr. Knížka mě sice moc nezaujala, ale dala se přečíst bez většího trápení.
Weetr
  28. 10. 2014, 20:02
Možná spoiler? Přiznám se, že mě tato kniha prostě bavila! Příběh byl záživný, dal se přečíst snadno a ani jsem se nestihla nudit. Co bych mohla příběhu vytknout...hmm, tak možná to, že Jaja byla až moc hodná, pokorná a skromná. Jako služebná a chůva toho moc říct nemohla, ale jako milá svého milého, který ji nakonec dotáhl až do záhuby, se mohla trochu vzbouřit. Jenže dnes je doba někde jinde a tenkráte to ženy (a v podstatě nejen ženy, ale i lidé jiné ´barvy´) ve společnosti neměly lehké, jak je v knize dobře popsáno.