Hra o trůny: Grafický román (svazek 1)

Hra o trůny: Grafický román (svazek 1) Originální název: A Game of Thrones: The Graphic Novel
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Egmont - 2012
ISBN: 978-80-252-2149-5

Egmont (2012) 978-80-252-2149-5 240

Mistrovská epická fantasy se po televizním seriálu stanice HBO nyní dočkala i komiksové podoby.
Zima se blíží. Takové je strohé motto rodu Starků, který spravuje jménem krále Roberta Baratheona, vládce Sedmi království, Severní léno. Jejich sídlem je Zimohrad, kde v míru a pohodlí žije strážce severu Eddard Stark se svou hrdou ženou Catelyn, syny Robbem, Brandonem a Rickonem, dcerami Sansou a Aryou a svým levobočkem Jonem Sněhem. Nad Sedmi královstvími se však stahují mračna. Z východu ohrožují krále Roberta princezna Daenerys a její bratr Viserys ze starobylého královského rodu Targaryenů. Na severní hranici, za starobylou Zdí, se zase probouzejí strašlivé nadpřirozené bytosti, které lidé během staletí dlouhého léta odkázali do říše mýtů. (Založil/a: Santa666)

vladislaus
  29. 12. 2013, 13:36
Jako náruživého čtenáře mne nemůže uspokojit toto grafické ztvárnění tohoto kolosálního románu. Grafická podoba postav se mi taky nelíbí, prostředí je jinak ztvárněno dobře.
Antonín
  25. 5. 2014, 19:36
Grafický román je podle mého opravdu zdařilý. Kresby se mi líbí, ale k ději bych měl malou výhradu. Příjde mi, že není úplně dokonalý, dotažený do konce, něco mi tam schází. Čtenář se chvilkami ztrácí a neví která bije. Oceňuji pohled do zákulisí tvorby románu, čtenář si tak udělá představu jak to tedy chodí a že to není zrovna procházka růžovou zahradou. Celkově jsem spokojen, oddychové čtení. Doporučuji.
Samael
  12. 2. 2015, 16:17
Grafický román (komiks) jsem měl v ruce poprvé a musím říct,že mě to velmi mile překvapilo.Jestli jste četli sérii Hra o trůny,tak vám to skvěle vše připomene.
Lúthien Celebrindal
  30. 7. 2013, 16:47
Vynikající! Přečetla jsem to jedním dechem, a to komiksy zrovna moc nemusím :-) Celkově se mi zpracování líbilo mnohem víc než TV seriál - ovšem chápu, že pro kreslíře je snazší věrně dodržet podobu postav popsanou autorem.
Jediné, co bych knize vytkla, je neshoda s českým překladem původního románu - naštěstí jen malá, a navíc kdo ho četl, tak si může jen prohlížet krásné obrázky ;-)
kingmaker
  26. 9. 2012, 9:41
Mám ke „grafickým románům“ jak se dnes říká komiksům, poněkud nevyjasněný vztah. No, moc je neuznávám, zvláště jedná-li se o přepis úspěšných románů, ale tady musím uznat, že tento se povedl. Mám originál rád a tento grafický přepis skvěle vystihl ducha románu a báječně ho doplnil. V podstatě nemám co vytknout, kresba je vynikající, zvláště se mi líbí její propracovanost do sebemenších detailů no a děj, o tom není třeba mluvit, ten je výborný. Takže je to skvělé doplnění skvělého románu, ovšem myslím si, že ho skutečně ocení jen ti, kdo román četli.

---------------------

Hedgehog
  25. 12. 2013, 10:45
Pro toho, kdo je líný číst knihy je komiks dobrou volbou pro seznámení se s univerzem Písně ledu a ohně. Obzvlášť zajímavé je poodkrytí tvorby kreseb a děje. Jediné k čemu mám malou výhradu je, že grafický styl je příliš uhlazený a malebný, postavy vypadají jako čerstvě vydrhnuté mýdlem, což do syrově surového světa Západozemí nevnáší atmosféru předlohy.