John Sinclair 479: Kočár templářů

John Sinclair 479: Kočár templářů

Moba - 2012
ISBN: 978-80-243-4976-3

Moba (2012) 978-80-243-4976-3 96

Případ ve městě Mostar na Balkánském poloostrově pokračuje… Vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair a jeho kolega Suko mají stále plné ruce práce. Jaké tajemství skrývá hromadný hrob templářských rytířů na zdejším starobylém hřbitově? Vypadá to, že znovunalezená pečeť těchto rytířů bude klíčem k Temnému grálu, po kterém John Sinclair už velmi dlouho pátrá. A není sám – také Vincent von Akkeren po něm už léta touží. Dokonce využije jako návnadu Johnovu přítelkyni Jane Collinsovou, která se z Ameriky rozhodla vrátit zpět do Londýna. Bude tajemství templářů konečně odhaleno? A co bude s Jane? (Založil/a: Snicketka)

Jason Dark Jason Dark
*25.01.1945

AGAMENON
  7. 11. 2014, 20:53
Dobrodružství Johna Sinclaira patří k mému oblíbenému čtivu, byť musím se zahanbením přiznat, že jsem se mu v posledních letech příliš nevěnoval. Z tohoto důvodu nešlo odolat lákavé nabídce v LK, kde bylo šest sešitů po 19 Kč za kus. S chutí jsem se vrhl na Johnovo "nejnovější dobrodružství" a zklamán jssem nebyl, ale ani nadšen. Problém se ukrýval v samotném ději, jenž byl přímým pokračováním dobrodružství, které jsem neměl tu čest číst. Z tohoto důvodu mi byly některé postavy i dějové situace neznámé, což mělo za následek nedostatečné vychutnání (ponoření) příběhu. Osobně řadím Kočár templářů k lepšímu průměru.