Případ milovníka růží

Originální název: Deadheads

Brána - 2009
ISBN: 978-80-7243-403-9

Brána (2009) 978-80-7243-403-9 310

V příběhu Reginalda Hilla, považovaného v anglicky psané literatuře za špičku mezi autory kriminálního žánru, se na scénu znovu vrací dvojice policistů z hrabství Yorkshire, známá i ze seriálu ČT - Dalziel a Pascoe. Po prologu, kdy se čtenář stane svědkem toho, jak malý Patrick Alderman zaviní osudný srdeční infarkt své tety Florence, se děj příběhu posouvá o dvacet let dál. Jsme svědky Patrickova profesního růstu, který je však kalen podivnými událostmi. Vraždí Patrick ty, kdož mu stojí v cestě na vrchol? Jeho šéf, Dick Elgood, je přesvědčen, že tomu tak je, a se svým podezřením se svěří inspektoru Pascoeovi. Čím více se Pascoe noří do Patrickovy minulosti, tím více podezřelých úmrtí nachází. Takřka každý, kdo stál tomuto muži jakýmkoli způsobem v cestě, se stal obětí nějaké tragické nehody. A nyní se zdá, že je na řadě právě Elgood Kniha Uschlé květy je pokládána za jedno z nejtemněji laděných a současně i nejpozoruhodnějších Hillových děl. (Založil/a: skjaninka)