Originální název: The Star Rover

ISBN: 978-80-7466-389-5

Alpress (2014) 978-80-7466-389-5 344
Labyrint (2005) 80-85935-25-2 333
Labyrint (1998)
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1984)

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců.
Nové vydání českého překladu - této snad nejpůsobivější Londonovy knihy - doprovázejí původní černobílé fotografie "Stopaře" Rudo Prekopa.

vladislaus
  21. 7. 2013, 17:48
Popisy životů Darella mne sice moc nebavily, přesto ale musím vyzdvihnout genialitu a duchovní rozměr Londona, který tuto knihu bravurně napsal. Ostatní jeho díla jsem nečetl, ale myslím, že se tato kniha zcela vymyká zbytku jeho tvorby.
Magyana
  12. 4. 2013, 10:59
Skvělé zamyšlení nad podstatou života a lidskou svobodou. Jde o příběh profesora Darrela Standinga, který byl odsouzen za vraždu do žaláře. Ačkoli jeho tělo trpí, jeho duše se v meditacích svobodně toulá a prožívá své minulé životy. Na tuhle knihu prostě nezapomenete.
nevermore
  19. 4. 2016, 18:04
Říká se, že Star Rover je klasika. No, ok. Líbí se mi, jak o duši J. L. přemýšlí a celé to krásně popisuje v příběhu, jenž se neutápí v dlouhých popisech, ale jde tvrdě po ději.
Zase jsem jednou rozšířil řadu svých Oblíbených.
Tiwala
  1. 10. 2012, 18:02
Jediná kniha, co jsem zatím od Jacka Londona četla, ale určitě né poslední. Opravdu zajímavé pojetí cestování v čase.
ForFreedom
  1. 7. 2011, 9:46
Mozaikovité pojetí "lidského utrpení napříč věků", které později vykrystalizuje v jakousi věčnou lásku k nehynoucímu životu lze víceméně chápat zejména jako "historicky - dobrodružný" román jednoho z nejslavnějších romanopisců, než jako závažnou literarní veličinu, byť se právě tím tématem stává i podnes aktuálním.
London byl spisovatel stejně jako dobrodruh a stejným dílem byl také humanista a socialista, a nechť byl vybaven seběvětším intelektem, nemohl přes své dozajista tvrdé zkušenosti konvertovat k chladným intelektuálským myšlenkám Tedy, čistě subjektivně - tato jeho oparovitě se táhnoucí "lehká filozofie", která v jednotlivých vsuvkách podporoval svůj humanistický názor na trest smrti, působí skutečně jen jako odlehčené dilema o životě po smrti, z dnešního pohledu rozhodně ne jako skutečnost, která je schopná ohromit. Heroické postavy, dobrodružství, vzrušení a láska k člověku – to je London, stejně jako nenapodobitelná čtivost s moralizujícími promluvami k občanovi i jako nenahraditelná lehčí četba na úrovni!
zoro2
  11. 10. 2016, 20:50
"Život je skutečnost a záhada. Život se nekonečně liší od pouhé chemické hmoty přelévajícī se ve vyšší formy představ. Život trvá. Život je ohnivé vlákno, prostupující všechny formy hmoty. Já to vím. Já jsem život. Žil jsem v deseti tisících pokolení. Žil jsem miliony let. Byl jsem majitelem mnoha těl. Já, vlastník těch mnoha těl, jsem přetrval."
rt12
  16. 9. 2014, 23:10
Přiznám se, že ,,Tulák po hvězdách" společně s ,,Martinem Ednem" je to jediné co jsem od Londona dočetla s opravdovou chutí. Jinak jsem se u jeho knížek trápila a někdy i nudila.
Bloodym
  6. 12. 2013, 8:35
Tuláka po hvězdách mám strašně ráda, na tuhle knihu nedám dopustit a kdyby ji přede mnou někdo hanil, tak se se zlou potáže. Není to kniha nejlepší, nejnáročnější, není dokonce moje nejoblíbenější a spoustu dalších nej není, ale pro mě, je to nejhezčí kniha, s jakou jsem se setkala.
borntolive
  17. 12. 2011, 14:07
Kapitoly ze samovazby skvělé, stejně jako celá myšlenka o vnitřní svobodě a oddělenosti těla a ducha. "Není smrti. Život je duch a duch nemůže zemřít." Prožívané "příběhy" byly pro mě táááhlé a neoslovily mě, kromě ztroskotání lodi a pobytu na neobydleném ostrově.
annihilation
  22. 4. 2014, 20:09
Jack London ve svém románu přichází s myšlenkou, že fantaskní sny možná nejsou jen výplodem naší bujaré fantazie, ale vzpomínkami naší duše. Vypravěč knihy se nachází ve vězení, je odsouzený k trestu smrti a jediným únikem před bolestí se mu stane záměrné umrtvení těla a cestování do minulých životů. London zde odkrývá myšlenku dualismu a dostává se až na dřeň ideí o nesmrtelnosti duše. Vypravěč ve všech svých minulých životech objasňuje lidskou podstatu, jakýsi běh v kruhu. Kritizuje lidskou moralitu, která se nikam za celá tisíciletí neposunula (ba možná naopak), zároveň ale vyzdvihuje sílu lásky, která je vůdčí energií ke všemu pokroku a něčím krásným, za co stojí žít. V románu zároveň upozorňuje na špatné poměry ve věznicích. Navíc velmi příjemně překvapí, jakým reálným způsobem vyjádřil postavu vypravěče - nejde o žádný archetyp kladného hrdiny, je to člověk v celé svojí přirozenosti - má své špatné stránky, ale i své kladné, spoustu emocí a pohnutek, které ho vedou a touhle pravdou si dokáže získat čtenáře na svou stranu, přát mu jeho smíření se smrtí ohraničené vírou v nekonečnost ducha.
Hledající
  13. 5. 2016, 19:23
Když jsem tuto knihu před pár lety četl, tak mě moc nezaujala a spíš jsem tehdy přemýšlel, co je na ní až tak pozoruhodného, že ji obdivují generace čtenářů. Ano, myšlenka příběhu o odsouzenci, který ač nesvobodný (svázaný v cele smrti) se přesto svým duchem toulá mimo své vlastní trýzněné a zubožené tělo (duch se spoutat nedá), jež zakouší svobodu mimo reálný prostor a čas v různých fázích dějin, kterých se osobně zúčastnil ve svých předchozích životech, byla fakt jedinečná. Samotný děj se dobře rozvíjel, měl spád a taky mi nepřišlo, že by tu byla nějaká hluchá místa. Potud vše zcela v pořádku. Takže v čem byl tedy problém? Při snaze více se „zahloubat“ jsem pořád zůstával očima „jen“ na řádcích. Jednotlivé příběhy mě nedokázaly natolik zaujmout a strhnout, aby mě přenesly z „teď a tady“ někam „tam“, kde si budu klást spoustu otázek a hledat odpovědi. Zdálo se mi, že se jedná i při dějové „rozvětvenosti“ vlastně o poměrně jednoduchý přímočarý příběh. Myšlenkově mě kniha nepřivedla do „existenciální extáze“, nenutila mě se až tak hluboce zamyslet (ale určité momenty, kdy jsem si lebedil, tam byly, to zase ano, ale málo). Byl to prostě jen zajímavě napsaný příběh (dostal jsem jen to, co bylo napsáno na řádcích, nic víc). Přesto jsem chápal, že pro spoustu lidí se může jednat o skvělé dílo. Mně to bohužel nestačilo (vzhledem ke spektru knih, které jsem převážně četl a čtu, mně tu chybělo více „filozofična“). A bohužel toto mě napadalo opět, když jsem nyní začal knihu číst v odstupu let znovu, takže jsem měl pocit, že ji mohu zhodnotit ještě před přečtením ..
… ale teď, když knihu na konci zavírám, chtěl bych se autorovi omluvit. Omluvit za to, že jsem byl slepý a vynášel soudy ještě před přečtením celého díla, a že hledám v knize zbytečně to, co nebylo záměrem autora tam dát, ale naopak jsem se měl soustředit a „vychutnat“ to, co tam je (přemýšlení o životě, smyslu světa, nezlomnosti lidského ducha atd., takže vlastně to „navíc“, co jsem stejně hledal). A hlavně já sám jsem musel „dozrát“, abych správně hledal. Svůj pohled jsem začal měnit hlavně díky nádherně napsaným příběhům z Koreje a zvláště z Jeruzaléma, které mě přivedly k tomu, po čem jsem toužil (být unesen „jinam“, vstoupit do příběhu a jako tichý přihlížející stát za zády jednajících postav, hmatatelně cítit jejich neklid, cítit tok jejich myšlenek, tíhu jejich rozhodování, neboť jejich jednání nerozhodovalo jen o přítomnosti, ale v případě Ježíše hlavně o budoucnosti). Právě tady jsem cítil něco víc než „jen“ příběh. Kniha je opravdu krásná, mé poslední slovo.
Alseri
  19. 9. 2011, 8:56
London jednoznačne vyrazil dych svojími myšlienkovými pochodmi, ktoré sú pre mňa o to viac prekvapivé, že ich s úplnou samozrejmosťou vyslovil v roku 1915. V podstate som bola unesená, aj keď som ku koncu knihy mala skôr pocit, že hlavná postava sa zameriava viac na schopnosti ducha, než by ďalej premýšľala nad tým, čo je po tisícročia dôvodom jeho putovania po hviedzách. Tiež sa úplne nestotožňujem s jeho videním ženy. Ale kniha je to inak výborná, pútavá a čo je hlavné, veľa mi pripomenula.
Al-Borak
  3. 9. 2013, 2:45
Londonův "Tulák po hvězdách" je velmi pozoruhodná kniha. Přestože jsem od Jacka Londona v podstatě nic jiného nečetl, mám jasnou představu o čem psal, takže mě trochu překvapilo, že napsal zrovna takovouto knihu, která se, řekl bych, liší od jeho ostatní tvorby. Kniha je však skvělá. Přiznám se, že ne všechny životy hlavní postavy mě upoutaly. Některé jsem se snažil přečíst, co nejrychleji, protože mě trochu nudily, jiné mi naopak přišly geniální a skvělé. Konečný dojem z knihy byl vynikající.
Melian
  8. 8. 2013, 14:16
Rozhodně má nejoblíbenější Londonova kniha. Minulé životy mě vždy zajímaly a to, jak je popisuje Jack London, mě uchvátilo. Sledovat osudy Darrela Standinga, ať už ve věznici nebo v dávné minulosti, pro mě byl krásný zážitek. A pojetí lidského života jako takového a nesmrtelnosti lidského ducha je to nejpůsobivější, jaké jsem kdy měla tu čest číst.
RockWagram
  6. 5. 2015, 11:44
Obsahuje spoiler spoiler Něco takového jsem od Londona nečekal, a hlavně by mě nenapadlo, že by něco takového mohl napsat. Kniha o svobodě v nesvobodě věznice a svěrací kazajky je ladně vyplňována vyprávěním Darrela Standinga o jeho často dávno minulých životech divocha, mořeplavce, vikinga, osadníka, nebo trosečníka. Atmosféra těchto příběhů mi často připomínala Waltariho Sinuheta, ale také film v podobném duchu - Pozemšťan (2007). Jedná se zřejmě o jednu z mnoha nedoceněných knih, a o to je vzácnější, protože její poselství tak zůstane ve čtenáři dlouho uloženo. Poslední řádky plačící po návratu pravěké jednoduchosti života a přirozené spravedlnosti mezi lidmi jsou ještě podtrženy zamyšlením nad tím, že společnost, která své lidi zavírá do věznic a pořádá veřejné popravy, je vážně nemocná.
Henkie
  22. 4. 2013, 17:25
5 hvězdiček dát nemůžu, 4 budou stačit.
Tahle knížka... ze začátku mě opravdu moc bavila! Darellovo líčení jeho minulým životů bylo poutavé, ale posledních 50 stránek moje nadšení opadalo a poslední strany jsem přelouskala jen stěží.
Přesto jsem ráda, že jsem si to přečetla, určitě to patří do VELMI KVALITNÍ LITERATURY.
irulan
  20. 6. 2013, 9:04
Když nemáme strach a nejsme svázáni s tělem, nikdo a nic nás nezlomí. Tělo a životy jsou jen pomíjivé. Jediná jistota v životě každého z nás je smrt, ať se cítíme být jakkoliv důležití.
Martin
  26. 11. 2012, 21:36
Pánové... doufám, že se dožiju dne, kdy trest smrti bude zrušen. Velmi povedená, pozitivně laděná kniha.
ronynka
  15. 10. 2011, 15:35
Cestovala jsem s nim, trpela jsem s nim, daval mi odvahu. Co kdyz to tak opravdu funguje? Dokazal, ze se clovek neda zlomit nekym, ze jsme porad svobodni. Perfektni cteni
Jana Edita
  29. 4. 2016, 20:17
Mám z té knihy docela rozporuplné pocity, možná jsem měla příliš velká očekávání. Zdá se mi, že z putování do minulých životů se dalo vytěžit mnohem více. Možná můj největší problém tkví v tom, že nevěřím v minulé životy, ale... literatura je literatura. Nejsilnější mi nakonec přišly popisy samotného mučení ve věznici. Svoboda mezi zdmi vězení a závěrečné pohrdání katem.
ideal_alien
  17. 12. 2015, 17:07
Nádherná kniha, která Vám nedá spát. Nutí člověka přemýšlet o životě. Po přečtení této knihy a Martina Edena se z Jacka Londona u mně stal autor čísla jedna. Má skvělý styl psaní, který mě ohromil. Všechny jeho knihy sice nejsou dokonalé, ale on, jakožto autor mě ohromil.
Ann-K.
  13. 11. 2014, 10:11
Nádherná kniha :) Napínavá, zajímavá a nádherná od začátku až do konce :) Musím se přiznat, že mně asi nejvíce bavil popis života Darella S. ve věznici. Jeho vůle a svoboda ve věznici:) navíc v temné kopce. Všechny jeho životy jsou zajímavé. Nějaké více nějaké trochu méňe. Knihu doporučuji každému kdo čte:D
Babsi
  21. 1. 2014, 14:02
Přenádherná kniha, která se čte s lehkostí a dává člověku naději. Nicméně hodně mě zklamal konec, protože závěrečná myšlenka, která tvrdí, že je vše jen o lásce a vždy jde jen o ženy, které se nemůžou toulat po hvězdách, protože jsou moc přízemní se mi vůbec nelíbila.
Bookworm
  21. 5. 2012, 11:01
Nádherná a fascinující kniha patřící k těm, u kterých si přejete, aby nikdy neskončily. Dojemný mystikou prosáklý příběh, který je zároveň údernou kritikou amerického vězeňského systému počátku dvacátého století, je k dokonalosti přiveden Londonovou schopností vtáhnout čtenáře do děje a jaksi mu vnutit účast v příběhu ..,.
Taylor
  3. 1. 2016, 0:16
London byl zajisté vynikající spisovatel, ale knihy popisující drsný sever a zlatou horečku me vůbec neberou!....jenže pak přijde tato kniha a vy na ni cumíte jak tele na nový vrata! Tahle kniha je jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl! Kniha o nezlomnosti lidského ducha! Kniha o lidské brutalitě! Kniha o člověku!...tahle kniha se snad ani nedá slovy popsat!...možná jen...lidi tohle si musíte přečíst!;)
chazynka
  16. 1. 2014, 18:02
Začátek byl pro mě zdlouhavý a trochu nudný, skoro jsem kvůli tomu knihu odložila. Naštěstí jsem vydržela a jsem za to ráda, protože v momentě, kdy se Darell naučil cestovat po svých minulých životech, mě moc bavila a líbila se mi. Úžasný nápad a velmi dobré zpracování.
MiriamBlahova
  8. 4. 2016, 10:08
Opravdu velkolepé dílo. Dokáže zaujmout obrovskou masu čtenářů. Ti, co mají rádi psychologickou zápletku, si libují v Standingově hrátkách s vědomím a hypnózou. Ti, co mají rádi dobrodružství, se mohou začíst do nemilosrdného příběhu opuštěného Daniela Fosse. Ti, kteří upřednostňují historii, se dozví o činech samotného Ježíše. Ti, kteří hledají nadpřirozeno, si zamilují nestandardní návštěvu spoluvězně ve vedlejší kobce. Každý příběh v sobě nese i část citů a lásky, tudíž si přijdou na své i romantické duše a další a další... Nevěděla jsem, co od této knihy čekat, ale jsem nadmíru spokojená! Toto dílo umí zaujmout, ale především se natolik odlišuje od ostatních, že na něj prostě nezapomenete. Klobouk dolů pane Londone...
sofi
  28. 8. 2014, 11:26
Úžasné, pozoruhodné a hodně sugestivní dílo. Nadlouho mi utkví v paměti. Je to příběh o síle lidského ducha. Je to příběh o lásce muže a ženy, o narození, smrti a nesmrtelnosti. Ale především je to poselství o životě a odpovídá mezi řádky na mnoho otázek, které si jako lidé klademe.
Francesco
  22. 11. 2013, 8:52
Pro mě vcelku složitá kniha, musel jsem některé pasáže číst několikrát ale jinak velmi povedené dílo. Toto jsem od Jacka Londona určitě nečekal.
jvaclavik
  22. 1. 2012, 21:09
To byla opravdu zvláštní kniha. Nikdy jsem nečetl něco podobného. Kniha má zvláštní styl děje, který je jen uvnitř vězně v hlavě. Nemůžu říci, že by se mi četla vždy sama - bylo tam pár slabších pasáží, ale vzhledem k tomu, že po dočtení se nestačíte divit jak to začalo a jak to skončilo, nelze než dát 5 hvězdiček.
jana80
  13. 1. 2012, 13:30
O této knize jsem se dozvěděla od kamaráda. Říkal, že by si ji chtěl přečíst, ale nikde ji nemůže sehnat. Jednou jsem ji zahlédla v knihkupectví, tak jsem ji koupila. Vůbec jsem nevěděla, o čem je. Když se řekl London, tak mě napadl Bílý tesák a Aljaška. A tato dvě témata mě vždy odpuzovala. nevím proč, ale tato tématika mě vůbec neláká. Ale tuláka jsem si nakonec přečetla. Naprosto mě to ochromilo. Něco takového bych od Londona nikdy nečekala. Na tuto knihu nikdy nezapomenu. Super
hanci.hp
  8. 3. 2016, 9:30
Tato kniha bude už navždy na prvním místě v seznamu mých oblíbených knih. Svoboda v nesvobodě zůstane aktuálním tématem i více než sto let od napsání Tuláka po hvězdách.
johny777
  21. 2. 2013, 13:08
Tenhle příběh se dokáže zavrtat do šedé kůry mozkové velmi silně. Bravůrní popis myšlenek odehrávající v hlavě odsouzeného. Rovněž byla skvěle popsána komunikace mezi vězni.
Gwaihir
  30. 5. 2015, 15:47
Bezesporu nejlepší písemné dílo, které jsem za první tři desítky let svého života měl tu čest přečíst, protože mě uchvátilo svým stylem deníku Darrela Standinga, vězně odsouzeného k utrpení a smrti, jež je jak obžalobou soudobého stavu společnosti, tak nádherným vypravováním ducha toulajícího se po hvězdách svých minulých existencí, i svým naprosto strhujícím líčením jednotlivých příběhů Jesse Fanchera, Guillauma de Saint-Maure, Adama Stranga, Ragnara Lodbroga, Daniela Fosse, prehistorických výjevů ze života několika generací mužů nebo samotných příhod z temna vězeňské samovazby, které vytváří všemu dokonalý rámec. 100 %
Srna
  3. 2. 2015, 15:19
Tohle mě nějak nezaujalo a dočetl jsem s přemáháním. Je to takový dobrodružný příběh, který kromě svého děje nic moc navrch nenabízí. Co se mi sděluje? Že trest smrti a mučení je špatné? To může mít smysl pouze při čtení optikou čtenáře v době vzniku. Ezoterické blábolení? Děkuji, nechci v žádném čase. Líbilo se mi až posledních pár stran, které nějakou myšlenku nesly, ale i tak útočící spíš na emoce než rozum.
drussila
  7. 2. 2014, 20:57
Naprostá krása, silné a s obrovským závěrem, doporučuji vydání z roku 1984 s úžasnými Brázdovými ilustracemi. S Martinem Edenem největší Londonův opus. Doporučuji!
Egon Svratkin
  7. 10. 2011, 19:47
Bohužel jsem se k této knížce dostal asi moc pozdě. Pro většinu mých kamarádů, kteří ji přečetli dřív, byla téměř Biblí. Téma je sice zajímavé, ale Londonova příznačná příběhovitost jej sráží na něco velice polopatického a zdlouhavého na můj vkus. Ale věřím, že přečíst si to v patnácti, budu nadšen neméně mých kamarádů.
Cheny
  11. 9. 2011, 15:45
Knížka, která mě svého času pohltila. Do ruky jsme ji sice bral s obavami, ale ty mě po chvíli čtení opustily. Dodnes nevím, jestli mám hlavnímu hrdinovi závidět nebo jej litovat. Hodnotím nejvýš.
basa_Pitrs
  12. 11. 2016, 2:08
No, tak teda kolega RockWagram mi sebral slova přímo z klávesnice. Opravdu se mi taky při četbě asi dvakrát vybavil Waltari a mnohokrát právě ten film Pozemšťan (2007). Kniha je unikátním skloubením (ne)společenského dramatu a historického románu s lákavě mysteriózní příchutí. Je sepsána formou zápisků (určitých memoárů) hlavního hrdiny. Je zde kladen silný důraz na časovou rovinu, aniž by docházelo k nežádoucím paradoxům. Laicky řečeno: "Dobrý psycho."
Arequipa
  4. 3. 2012, 22:08
Má první kniha od Londona. Slabá místa se našla, ale pozitiva převážily. Dokonce jsem zatoužil vyzkoušet si to být svázán do svěrací kazajky (na rozumnou dobu,tzn. max 1 min.:-). Jak já si v těch dnech četby při usínání představoval, že místo peřiny je mé tělo sešněrováno do svěrací kazajky a já se rychle vtoulal do říše snů.
marphy78
  25. 11. 2011, 18:05
Sílný dojem po přečtení, nelze zapomenout. Sílá vůle a duch dokáže překonat všechna úskalí a ponižování, bolest i strach. " Čím budu příště? To bych věděl rád. Rád bych vědel. "
Zvejka
  7. 4. 2010, 20:39
Ze začátku mi přišla poněkud zdlouhavá, ale čím víc jsem měla přečtené, tím víc se mně mnížka líbila. Rozhodně nejde, aby jí člověk přečetl a zapomněl na ní.
Kordulka
  4. 2. 2016, 10:26
Nejvíc se mi líbila myšlenka, že hlavní hrdina, ač byl uvězněný a mučený, dokázal být přes všechno svobodný. Kniha mě moc bavila, četla jsem ji už 2x a myslím, že se k ní ještě vrátím.
BAADRAAM
  22. 2. 2013, 17:52
Tulak po hvezdach je nadcasova kniha. Jejim klicovym motivem je v podstate konstatovani, ze clovek muze v mysli byt nadale nekde jinde (stastny a optimisticky) i pres skutecnost, ze okolni podminky nejsou zrovna priznive. Sila vule, sila mysli, open the doors of your mind! That's what Jack London wanted to say and he is right!
j.g.konecny
  30. 1. 2013, 16:00
Velmi zajímavě pojatá kniha. Trochu smutná, uvědomíme-li si, že částečně vychází z reálných zážitků. Ale "cestování" je rozhodně čtivé a těšil jsem se na každý další příběh. No a pak závěrečné, lehce filosofické, vyústění, mi nadmíru sedlo. Díky pane Londone.
lesky
  21. 7. 2012, 11:54
Je to skvělá kniha a krásný příběh muže, který je odsouzen k šibenici za vraždu. V cele smrti je vystavován brutálnímu zacházení ze strany dozorců. Často spoután ve svěrací kazajce, nalézá smysl života a smrti. Kniha velmi pěkně popisuje duši člověka. Duši, která se nedá spoutat ani zavřít. Duši, která je svobodná a nesmrtelná.
cholstik
  20. 7. 2011, 12:20
Ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale čím dále jsem se prokousával do hloubky, tím byla lepší a lepší a shledávám ji jednou z nejlepších knih od Londona.
jorick
  28. 4. 2011, 17:33
možná jsme trochu nadhodnotil, ale nešť! Měl jsme tuto knihu moc rád a Londona vůbec i s jeho méně známými díly. Vlastně krom toho příběhu, který vždy běží v první rovině mě baví hledat tam stopy L.ova promýšlení filosofických otázek a jeho osobních problémů a dilemat. Jeho snahu po pravdivosti dodnes moc cením, čest jeho památce!
Týpa
  27. 10. 2016, 23:31
Četl jsem celkem dost knih od Jacka Londona,ale tohle byla docela síla.Prostě oslava schopnosti člověka zachovat si i v nejhrůznějších podmínkách lásku k životu, ke svobodě a spravedlnosti i způsob,jak uniknout všemu na druhou stranu a smát se svým věznitelům.
Jana_
  17. 2. 2016, 22:40
Mistrovsky odvyprávěné a moudré. Tak dlouho jsem čekala na knizku, ktera me doslova nepusti a v Tulakovi jsem ji nasla. Zhruba od 150 strany jsem ji musela precist na jeden zatah. Ne kvuli tomu, jak dopadne, to je zřejmé od první strany, ale kvůli neustálemu privalu novych úžasných myšlenek. Knihu jednoznačně doporučuji, a také doporučuji nezapomenout s jejím zavřením také zavřít ústa :-))