Coffey na míli

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

BETA Dobrovský - 1998
ISBN: 80-86029-43-3

BETA Dobrovský (1998) 80-86029-43-3 132

Káznice v Cold Mountain byla během let svědkem mnoha případů smrti. Nyní přišla řada na Johna Coffeye, aby zahájil svou poslední cestu dolů k Zelené míli. Vězeňský dozorce paul Edgecombe odhalil ohromující pravdu, která znamená, že by již mohlo být pozdě na záchranu Coffeye i jeho samého. Poprava by jistě byla snazší způsob, jak uniknout, než žít s následky, které mohou trvat věčnost…

Nic z toho, co jste dosud přečetli, vás nemohlo dostatečně připravit na nejodvážnější horor Stephena Kinga. Několikadílný seriál začíná v cele smrti a vede přes nejtajemnější hlubiny srdce. Těšte se, nejzajímavější příběh, jaký si můžete představit, vás svým závěrem ohromí a přivede v úžas. (Založil/a: dj.patyzon)

JarKun
  23. 9. 2014, 7:03
Jedna z nejdojemnějších knížek, ve které King prokázal, že nepotřebuje horror k tomu, aby přikoval čtenáře k sedadlu. Smutné, ale zároveň i krásné rozuzlení neobyčejně obyčejného příběhu. Knížka ještě lepší než film, který se ale navíc také moc povedl. Když se to všechno sejde, vzniká nezapomenutelné dílo.
kutikk
  3. 10. 2013, 8:17
Přehodnocuji si Kingovy knížky a Zelenou Míli dávám na první místo. Musí se to brát jako celek, každá část se na něco zaměřuje, ale stejně na to myslím jako na celek. Je to hrozně čtivé, samozřejmě, že jsem na konci brečela jak želva, ale hned jsem měla chuť začít číst knížky od začátku. Opravdu chválím scénáristy, že se s tím tak poprali a udělali tak krásné zfilmování.
Kaiella
  28. 9. 2014, 10:47
Skvělý důkaz toho, co někteří místní Kingovi ale vyčítají. King není jen král hororu. Je to obecně jeden z nejlepších současných romanopisců. Zelená míle je jeden z vrcholů jeho tvorby. Jeden z nejdojemnějších příběhů, které jsem v životě četla.