Dokonalá vražda

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-157-5

BB art (2012) 978-80-7461-157-5 344

Malcolm Fox s týmem policejní inspekce jsou zpět: tentokrát v městečku Kirkcaldy vyšetřují, zda již usvědčeného detektiva Cartera jeho kolegové nekryli. Jednoduchý případ – dokud ho nezkomplikuje smrt bývalého policisty. Stopy překvapivě vedou do bouřlivého roku 1985, kdy teroristé odhodlaní vybojovat Skotsku nezávislost rozesílali poštou bomby a spory antraxu, plánovali únosy i atentáty a pátrali po policejních provokatérech ve vlastních řadách. Inspektor Fox hodlá pravdu odhalit stůj co stůj, ačkoli tím na sebe přivolá hněv nadřízených a nakonec musí sám bojovat o život (Založil/a: jatox)

Jarohrad
  28. 7. 2014, 20:25
Kniha mě nezaujala a měl jsem docela problém ji dočíst. Pravda očekával jsem podle názvu anglickou klasiku, ale autor mi nabídl spíš dort od pejska a kočičky. Od všeho trochu (politika, korupce, osobní život, pátrání...), ale jen trochu. Jako jeden díl TV filmu ze seriálu o týmu policejní inspekce by to snad mohlo fungovat, ale jako kniha dost slabý. Připadá mi poslední dobou, že příliš mnoho autorů píše příliš mnoho dlouhých knih.