Noční cirkus

Noční cirkus Originální název: The Night Circus

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1902-7

Ikar (2012) 978-80-249-1902-7 440

Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit. (Založil/a: jatox)

Erin Morgenstern Erin Morgenstern
*08.07.1978

janeicka
  24. 5. 2014, 7:22
Souhlasím s ostatními komentáři, Noční cirkus je krásná a magická kniha, na kterou jsem narazila náhodou díky zajímavému obalu - rozhodně jsem nelitovala a ihned mne příběh zaujal. Celá století trvající souboj mezi dvěma principy, dvěma čaroději, kteří jsou zastoupeni svými učedníky. Líbilo se mi prolínání různých časových rovin, kombinování černé a bílé, kdy nakonec vše spělo k nevyhnutelnému konci. Opravdu krásná kniha s magickým příběhem, který nejde nedoporučit :-)
Shax
  27. 2. 2014, 22:22
Okamžitě se zařadila mezi mé oblíbené. Jsem milovník neobvyklých obálek, děsí mě dramatické obálky s mladou ženou, ověnčenou září dodělanou ve Photoshopu a zvýšeným kontrastem level +99%. Proto mě také hypnotická obálka Nočního cirkusu praštila imaginární papírovou pěstičkou rovnou mezi nos. Bonusem k zajímavé obálce je jistě i to, že pod přebalem se ukrývá stejný motiv, zbaven barev, ale přece je tam :)

V souvislosti s Nočním cirkusem se v recenzích objevují slova typu ,,magické, snové, kouzelné, pohádkové, unikátní". A mně nezbývá nic jiného než souhlasit.

Jak popsat nepopsatelné? Erin vytvořila naprosto magický svět, který Vás naprosto pohltí. Žádní jednorožci, trpaslíci a přesto dokáže Vaši fantazii upoutat a nepustí.
Erin dokáže doslova čarovat se slovy a popsat atmosféru tak, že při čtení až cítíte vůni jablek v karamelu, slyšíte praskání popkornu a přísahali byste,že Vám vánek čechrá vlasy a lechtají Vás v obličeji, až máte chuť si je odhrnout :)
Henkie
  16. 8. 2014, 17:32
"Nemate jistotu, ktera strana plotu je tim snem."

Kniha plna magickych okamziku, ktere zaujmou snad kazdeho. Dokonale vyusteni pribehu, tajemno a hluboko ukryte sny na kazde strance.
stavradka
  25. 1. 2016, 18:40
Jak cirkus nemusím, tak tenhle bych navštívila hned. A možná bych ani nechtěla ven. Čtyři hvězdy, protože konec byl na mě trochu zjednodušený. Asi jsem po tom úžasném snovém, nostalgickém, impresionistickém zážitku čekala něco víc. Jinak vřele doporučuji všem lidem s bujnou fantazií, protože cirkus, který si vykreslí při čtení ve vlastní hlavě, je vlastně ten největší zážitek celé knihy.
Kitamita
  2. 4. 2016, 12:25
Právě jsem ji dočetla, ještě si to nějak musím v hlavě uspořádat, ale jedno víc určitě, že to je po dlouhé době knížka, která mě naprosto nadchla. Moc hezky napsáno a vyprávěno, taková opravdu milá, snová knížka. Můžu jedině doporučit. Hned bych se do takového cirkusu šla podívat.
lamka
  10. 4. 2016, 18:49
Knihu jsem si koupila zcela náhodou, byla mi doporučena a nelitovala jsem. Určitě se k ní zase vrátím.
Estetická lasička
  20. 10. 2016, 10:13
Jediný cirkus, který bych si skutečně přála zažít a vidět. Občas mě při čtení dost mrzelo, že se do něj nemůžu večer vytratit. Parádní kniha.
Harrelsonka
  2. 9. 2016, 9:49
Tohle prostě nejde okomentovat, to se musí přečíst. Opravdu úžasné. Pořád člověk touží číst a číst a vědět víc a víc a pak...najednou si uvědomí, že má vlastně strach číst dál. Protože se bojí jak kniha skončí. Neskutečné....
Mabell
  1. 3. 2014, 17:59
Upřímně? Škoda, že to není opravdové...
Nejlepší knížka, co jsem kdy četla a při popisu mého celkového dojmu bych jednoduše zklamala...
kaaacik
  30. 12. 2013, 8:49
Opravdu nádherný doslova kouzelný příběh, konec mě sice moc nepřekvapil, ale jinak jsem četla knihu jedním dechem a nechtěla ji dočíst. Nádherně popsané příběhy, zápletky, kouzla, i láska. Doporučuji...
oranges
  8. 6. 2013, 20:38
Kouzelny pribeh, ktery ctenare vtahne do deje. Umne vytvarene zdanlive nezavisle pribehy, ktere se pozdeji mistrne propoji. Jedna z nejlepsich knizek, ktere jsem cetla v posledni dobe. Precetla jsem ji jednim dechem.