Elsyino tajemství

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-596-5

Motto (2012) 978-80-7246-596-5 431

Tentokrát však bez Patrikova vedení. Patrik se totiž se svou ženou Erikou dohodl, že ji po roce vystřídá na rodičovské dovolené, aby mohla pracovat na své další knize. Záhy ale zjistí, jak je pro něj těžké nezapojovat se do vyšetřování, to když dva mladíci objeví mrtvolu učitele dějepisu na penzi. Shodou okolností je to člověk, k němuž před nedávnem Erika Falcková zanesla nacistický železný kříž, který našla v truhle po své matce. Chtěla, aby jí o něm jako expert na druhou světovou válku něco víc řekl. A z matčiných deníků, které ležely v truhle spolu s německým vyznamenáním, dále po učitelově smrti vyčte, že v dětství a mládí patřili do stejné party. Když Erika vyhledá další z matčiných přítelkyň z mládí a ta je krátce nato zavražděna, nedokáže uvěřit, že by se mohlo jednat o shodu náhod. Někdo se snaží něco utajit. A jeho tajemství musí být asi strašlivé, když je ochoten kvůli němu vraždit. (Založil/a: Snicketka)

Kebab Bursa
  10. 2. 2013, 17:02
Proti minulým knihám trochu méně čtivá. Taky nechápu, proč zrovna Švédové mají takové trauma z války, když si ji moc neužili ... nebo snad právě proto?
Vera_28
  17. 7. 2015, 10:33
Já musím knihu a autorku zase pochválit, ohromně jsem si čtení užila - opět. Vraha jsem sice vytušila už od poloviny, ale pořád mi to nějak nesedělo, a je to všechno fakt tak propletené, promyšlené, baví to až do konce; až do posledních stránek - i poté, co byl vrah dopaden - ani na nich není nouze o překvapení.
ratte8
  16. 7. 2014, 8:26
Zápletka příběhu je rozhodně zajímavá a prolínání děje s šedesát let straou minulostí do sebe hezky zapadá. Pointa se sice dá vytušit dost dopředu, ale to knize rozhodně neubírá na čtivosti. Bohužel zde opět nemohou chybět současná modní klišé - nacionalismus, homosexualita, xenofobie a především skrytý i otevřený feminismus, který je tentokát dle mého názoru už hodně za hranou. Nebýt těchto zbytečnstí, kniha by sice neměla přes 400 stran, ale neuškodilo by jí to ani trochu.