Logopedie v ošetřovatelské praxi

Logopedie v ošetřovatelské praxi Originální název: Logopedie v ošetřovatelské praxi
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-2835-3

Grada (2011) 978-80-247-2835-3 128

Kniha zasvětí čtenáře do problematiky logopedie v ošetřovatelství – text je v prvé řadě zaměřen na potřeby zdravotnických pracovníků. V tomto smyslu jde o první učebnici tohoto typu u nás. Zdůrazněny jsou ty části logopedie, které se v běžné ošetřovatelské praxi mohou vyskytnout. Věnuje se například poruchám řeči, se kterými se zdravotníci setkávají u pacientů všech věkových skupin, a zásadám komunikace s jedincem, trpícím poruchami řeči. Závěr publikace je věnován logopedickému přístupu ke starším osobám. Autorka, která je klinickou logopedkou, teoretickou část výkladu doplnila řadou rad ze své dlouholeté praxe. Publikaci ocení nejen zdravotní sestry, gerontologové, kliničtí logopedové, psychologové, ale i studenti příslušných oborů.

Zdroj: Grada (Založil/a: Lorelei)

Ilona Kejklíčková Ilona Kejklíčková