Stanice Bouřná

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Lidové nakladatelství - 1982
ISBN: 26-055-82

Lidové nakladatelství (1982) 26-055-82 296

Román obsahující tři tematické roviny: rovinu mýtu, současnosti (s reminiscencemi stalinského období) a budoucnosti (kosmické lety), které se ale spojují v momentu, kdy si člověk uvědomuje, že jeho místo na světě je po boku předků.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: jamalka)

Ariko
  16. 11. 2014, 13:13
Dva příběhy v jedné knize. Bouřný Edygej mě bavil více, ale to bude tím, že nemám moc ráda vesmírné sci-fi :) Trochu jiný styl psaní než na jaký je člověk zvyklý
Peetuliska
  23. 2. 2016, 12:19
Pořádně jsem nevěděla, co od tohoto románu mám čekat, autor i jeho prvotina mi byly neznámé, i prostředí a téma obvykle takovéhle nevyhledávám. O knize bych řekla, že jsou to takové příběhy v příběhu a to je možná ten problém. Jako samostatné povídky ok, takhle se střídaly pasáže, které mě bavily moc a které vůbec. Možná to bylo i mým rozpoložením, že jsem se ze začátku nemohla do knihy pořádně začíst a uvažovala jsem, že dám jen 2/5, s příběhem mankurta mě ale kniha velice chytla. Obecně jde říci, že se jedná o jeden den Bouřného Edygeje, do kterého jsou zasazeny příběhy z minulosti, či legendy z kraje.
Kniha působila dost ponuře, lidé smíření se svým stereotypním životním režimem a stalinovským veřejným míněním.
Velice zajímavý byl příběh Rajmaly a Begimaj s takovou paralelou k Edygejovi, ale i přesto nemůžu ohodnotit více než 3/5.
Sedmikráska
  4. 11. 2012, 19:12
Toto je podtitul knihy Stanice Bouřná, proč je v databázi jakožto samostatná kniha?? Je to nesystematické.
Díky za úpravy, ale do přesnosti tomu ještě kousek chybí.

Ke komentářům výše: jedná se o příběhy tři, nikoliv dva, a dále - autorovou prvotinou byla zřejmě novela Džamila napsaná o více než dvacet let dříve než Stanice Bouřná.