Cesty za oponu času 3

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Eminent - 2012
ISBN: 978-80-7281-448-0

Eminent (2012) 978-80-7281-448-0 280

Jeden z mých oblíbených spisovatelů, muž s velkou odvahou, Polák putující světem a zároveň bytostný vlastenec Adam Mickiewitz, jednou napsal: "Chcete-li mě soudit, nebuďte se mnou, ale ve mně." Já ještě doplním citátem z Talmudu: "Nesuďte člověka za jeho činy, pokud jste nebyli na jeho místě." Oba tyto výroky mě provázejí celá desetiletí. Nutí mě často pochybovat, zvažovat. Nutí mě k tomu, abych se zas a znovu pokoušel vcítit do myšlení a uvažování lidí, nositelů příběhů, které mě kdy zaujaly. Ať už jde o člověka, který se dopustil zločinu či naopak v některém okamžiku projevil statečnost a zodpovědnost. Miluji život. Také proto, že mi dává možnost potkávat lidi s nevšedními příběhy, psát o nich nebo natáčet rozhlasové a televizní dokumenty. Některé z těchto neobyčejných příběhů vám nyní předkládám.

Kapitoly:
Poslední z Titaniku
Milenec hvězd M. R. Štefánik
Česká stopa Adolfa Eichmanna
Smutek Hugo Haase
Odkud přišel Adolf Hitler?
Poslední role Anny Letenské
Šťastný Harry Jelínek
Svědomí válečného vraha
Ztracená závěť Lídy Baarové (Založil/a: jatox)

vladislaus
  14. 12. 2014, 17:07
Nejlepší se mi zdály kapitoly Šťastný Harry Jelínek a Ztracená závěť Lídy Baarové. Věděli jste , že Lída Baarová měla o 4 roky mladší matku?