Skryté hlubiny

Originální název: Hidden depths

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3465-6

Knižní klub (2012) 978-80-242-3465-6 316

První z detektivních příběhů s inspektorkou Verou Stanhopeovou, sérii připravuje k vysílání ČT.

Northumberlandský policejní tým vedený svéráznou vyšetřovatelkou Verou Stanhopeovou, jež spíše než na forenzní metody spoléhá na vlastní instinkt, stane před neobvyklým případem: krátce po sobě jsou nalezeny dvě oběti, obě uškrcené, jejich těla naaranžovaná ve vodě plné květin. Podezřelých je víc než dost, a komplikovaných vztahů mezi nimi – veřejných či zamlčovaných – snad ještě víc. Rozplést je dokáže jen někdo se schopností proniknout do psychologie lidských duší, někdo, kdo se umí vžít do pocitů druhých… (Založil/a: al-ma)

Ann Cleeves Ann Cleeves
*??.??.1954

janeicka
  22. 5. 2014, 8:33
Postava inspektorky Very Stanhopeové mi přišla velmi zajímavá ve velké záplavě různých dalších detektivů. Její občas svérázné detektivní metody a hraní si na ne moc inteligentní ženu v letech jsem sledovala s úsměvem. Zápletka mi také přišla zajímavá, a i když jsem před časem viděla seriálové zpracování, celou knihu jsem přečetla s chutí a užívala si hon na pachatele :-) Proto hodnotím rozhodně nadprůměrně, víc než jen dobrá detektivka.
chrispe
  26. 5. 2016, 16:53
Postava vrchní vyšetřovatelky Very mi chvílemi připomínala malé tlusté rozmazlené dítě, jindy hodnou tetu od vedle. Z jejího týmu dostal prostor snad jen Joe a ten byl snad až příliš pohádkový. Případ jako takový nebyl špatný, ale táhl se jak žvejka a tím i celá kniha. Přiznám se, že ve chvíli, kdy jsem na posledních stránkách přečetla jméno vraha, tak už jsem měla tendence jen přelétat řádky písmen očima, abych to pro formu aspoň dočetla. Fakt jsem se těšila, až to dočtu. O vrahovi jsem přemýšlela, ale bohužel jsem nedokázala najít spojitost s první vraždou a následné vysvětlení mě moc neuspokojilo. Ale budiž. Další díl mě svou anotací láká, tak uvidíme, jestli se do něj pustím a jestli jo, tak snad to nebude takové trápení jako s tímto dílem.