Záchranný člun

Záchranný člun Originální název: Lifeboat

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-640-5

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-640-5 280

Dvacetiletá Grace Winterová – novomanželka a čerstvá vdova – stojí před soudem a bojuje o život. Strhující vyprávění o mladé ženě, která se po sňatku s bohatým obchodníkem plaví na zaoceánském parníku, který se z ne zcela vysvětlitelných důvodů začne potápět... Grace se na poslední chvíli dostane na záchranný člun. Ten je však zcela přeplněný a jen stěží je možné zvládnout nerovný boj s oceánem. Tíživá otázka, zda budou zachráněni, drsné podmínky, nedostatek potravy i vody, šílenství, slunce, nekonečné moře... to všechno nutí lidi na člunu ukázat svůj charakter a odhalit se až na samou dřeň. Grace přežije díky silné vůli – a také díky činu, který se na člunu zdá přirozený, ale v bezpečném životě na souši ji postaví před soudní tribunál. Koho soud uzná vinným a koho nevinným? Je ale vůbec možné soudit někoho, kdo prožil peklo? (Založil/a: al-ma)

knihomolik1
  22. 10. 2015, 14:14
Kniha byla pojatá spíše psychologicky než dobrodružně, což knize pravděpodobně ubralo na zajímavosti. Chvílemi jsem cítila úzkost z té nenadálé situace, ale bylo to jen takové lehké zavanutí. Nic, co by mě dostalo do kolen. A tak tím nejlepším z knihy pro mě, bohužel, zůstává její krásná obálka.