Tomu dala, tomu víc

Tomu dala, tomu víc
Originální název: Rich man, poor man
Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Nakladatelství Lidové noviny - 1994
ISBN: 80-7106-092-5

Nakladatelství Lidové noviny (1994) 80-7106-092-5 635

Rodinná sága, odehrávající se po 2. světové válce, vypráví o komplikovaných osudech tří sourozenců z rodiny německého přistěhovalce. Dva bratři a jejich půvabná sestra postupně opouštějí domov a každý po svém se snaží postavit na vlastní nohy. Nejstarší bratr, pýcha rodičů, se uplatnil jako podnikatel a myslí jen na vlastní kariéru, druhý nejprve zápasí jako boxer a později se protlouká na hranici zákona a jejich sestra se po trpké životní zkušenosti pohybuje v luxusním polosvětě. Závěrem románu dochází ke konfrontaci osudů všech sourozenců a tragická a zbytečná smrt dává morální rozhřešení jednomu z nich. (Založil/a: Fabienne)

ivka
  22. 11. 2015, 16:14
Knihu jsem četla už před léty, silně na mě zapůsobila , doslova sem se od ní nemohla odtrhnout, živé vyprávění o osudech lidí, kterým se "americký sen" změnil v tragédii. Každý ze tří sourozenců ma své představy, plány a ambice.
Hanička Taterová
  4. 10. 2016, 20:03
Prosím, kdo má tuto knihu a mohl by ji prodat, koupím - Tomu dala, tomu dala víc. Byla bych moc vděčná