Sběratel dětí

Sběratel dětí Originální název: Der Kindersammler

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2228-8

Knižní klub (2008) 978-80-242-2228-8 480

Anna a její manžel Harald prožívají noční můru všech rodičů. Při dovolené v Toskánsku beze stopy zmizí jejich devítiletý syn Felix, který si hrál před domem. Policejní pátrání je bezvýsledné a oni se musí vrátit domů bez dítěte. O deset let později se Anna vrací na místo činu, aby zjistila, co se tenkrát stalo. V liduprázdném údolí si od charismatického Němce Enrika kupuje romantický vodní mlýn. Muž ji fascinuje svým postojem k životu a Anna mu zanedlouho ve všem slepě důvěřuje. Netuší, že tento šarmantní, laskavý muž je masový vrah, který v Německu i Itálii zavraždil celou řadu dětí a už dlouhá léta se nikým neobtěžován schovává v toskánských horách. (Založil/a: Rakohammas)

Sabine Thiesler Sabine Thiesler
*??.??.1957

Reliance
  6. 10. 2013, 22:00
Právě jsem tuhle knížku dočetla.. Hodně čtivá a napínavá, jedna z těch co vás vtáhnou do děje a udrží až do konce.. Dokonce mě ani nezklamala, jako nějaké jiné detektivky či thrillery, které to dělají svou nereálností a nesmyslností. Musela jsem to dočíst během jednoho dne.. Fanouškům tohoto žánru doporučuji.. Příběh některých rodin - zejména Petra, Marianny a Benjamina mě doháněl k slzám.
Tojaheva
  5. 11. 2014, 11:25
Nemužu říct, že by mě knížka zklamala nebo přímo nachla. Rozhodně má skvělý námět, ale určité pasáže mi přišly zdlouhavé. Konec byl ale naprosto strhující a nemohla jsem knížku dát z ruky.
dalimoni
  15. 2. 2011, 23:16
Opravdu děsivý příběh, pěkný popis reálii Toskánska. Posledních 50 stran je napínavých, konec uspokojí čtenáře, stojí to za přečtení, ale na 100% to nevidím.
Illaa
  3. 3. 2015, 13:51
Trošku jinak pojatá detektivka. Od začátku víte, kdo je vrah. Proto během čtení odpadají jakékoliv spekulace. Děj byl ale dokonale propracovaný, různými časovými liniemi se dostáváme z přítomnosti do minulosti, kde je popisováno, jak moc ovlivnilo vraha jeho dětství. Na konci již jen čekáte, kdy a jak dojde k odhalení.
Yggdrasil
  4. 3. 2013, 13:06
Ten příběh mě sejmul na celé čáře. Mám ráda, když mě něco šokuje, děsí a vtáhne do děje tak, že nejsem schopna vnímat okolí........ Po rychlém přečtení pak přichází řada na něco lehčího, v tomto případě jsem sáhla pro pubertální červené knihovně :) Geniálně napsané!!!!
clotho
  24. 7. 2011, 10:38
Tato kniha mě velmi pozitivně překvapila, hlavně po první části, která mi připadala nudná. Nemám totiž příliš ráda, pokud je vrah takový, jako by vypadnul z čítanky pro kriminalisty. Druhá část knihy přinesla úplně nové vzrušující tempo a zajímavé postavy, které mi občas připadaly jako různé součásti mě samé. Nejvíce oceňuji, že kniha dopadla jinak, než jsem si zpočátku myslela, že dopadne.
minkar
  7. 11. 2016, 6:27
Prestoze ctenar od zacatku vi, kdo je vrah, knize to neubira na napinavosti a nutkani knihu docist na jeden zatah.