Poselství růží

Knižní klub - 2016
ISBN: 978-80-242-5280-3

Knižní klub (2016) 978-80-242-5280-3 496
Knižní klub (2012) 978-80-242-3491-5 496

Mimořádně oblíbená autorka stvořila nesmírně poutavý román, připomínající slavný Jih proti Severu Margaret Mitchellové. Její romantická rodová sága se odehrává v Texasu v letech 1914– 1985 a čte se jedním dechem. S vypravěčským mistrovstvím román líčí životní příběh Mary Toliverové, majitelky bavlníkových plantáží, a přibližuje životní osudy tří generací. (Založil/a: lera)

Leila Meacham Leila Meacham

Afire
  7. 1. 2014, 17:57
Mě tento příběh nepřipomíná Jih proti severu (můj nejoblíbenější román) vůbec v ničem. Jediná podobnost - Tara byla taky bavlníková plantáž. Dokonce pochybuju, jestli je toto přirovnání románu prospěšné. Je to ojediněle napsaný a koncipovaný příběh. Naprosto mě dojal, nadchl, dovedl k hlubokým úvahám nad možnostmi ovlivnění vlastního osudu, schopností obětování, smíření a hlavně odpuštění - sobě i druhým. Neporovnávejte tento příběh s ničím, prostě si ho přečtěte, stojí to za to.
Jahůdka79
  8. 6. 2016, 17:09
Láska,přátelství,rodina a v neposlední řadě silné životní příběhy napříč tří generací.Poselství růží je kniha,která mě naprosto pohltila.Pokaždé teď v růžích uvidím příběh Mary a Percyho.
Hradečačka
  19. 8. 2016, 22:18
Nádherný příběh několika generací. Mám velice ráda rodinné ságy a tato rozhodně patří k mým nejoblíbenějším.
danyni
  10. 8. 2016, 11:27
Krásně napsané vyprávění několika generací. Příběh Mary a Percyho mě bavil hodně, ten zbytek už trošku méně. Knížka je napsaná velmi poutavě a doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy o lásce. Ale rozhodně se nejedná o milostný příběh, kde už od začátku je jasné, jak to dopadne.
voldrishka
  20. 7. 2013, 21:06
Zpočátku jsem se zalekla až nápadné shody s dílem M. Mitchellové a proto jsem se do čtení doslova nutila. Naštěstí jsem překonala počáteční odpor a děj románu mě vtáhl natolik, že jsem ho přečetla jedním dechem. Samotný příběh je velice dynamický a autorka nepopisuje zbytečně zdlouhavě prostředí ani postavy. Celkové je dílo dobře čtivé, nenudí a neměla jsem pocit ulepenosti od sladkosti děje.
Neřadím se k sentimentálním osobám, ale musím se přiznat, že u toho románu mi ukápla slza. Tuto knihu se rozhodně nebudu bát doporučit ženské části populace.