Londýn

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Academia - 2011
ISBN: 978-80-200-2008-6

Academia (2011) 978-80-200-2008-6 520

Nový kulturně-historický průvodce Londýnem z pera historiků Filozofické fakulty UK není v první řadě určen těm, kteří se chystají vyrazit přes Kanál poprvé, třebaže po něm mohou sáhnout i oni. Jedná se spíše o knížku pro ty, kteří se v britské metropoli alespoň částečně orientují, mají za sebou „povinné prohlídky“ těch nejvýznamnějších pamětihodností, galerií a dalších pozoruhodných míst, a přesto mají pocit, že by chtěli o tomto městě vědět něco víc. A právě ono něco navíc tento průvodce nabízí. Čtenáři v něm naleznou jednatřicet kapitol a v jejich rámci několik desítek příběhů, jež jsou bytostnou součástí historie Londýna zejména v devatenáctém a ve dvacátém století, přirozeně s nezbytnými přesahy do století jednadvacátého (nemluvě o kratších pasážích, sahajících z různých důvodů hlouběji do minulosti), příběhů, spojených s konkrétními místy, památkami, osobnostmi a zajímavostmi, jež jim o městě nad Temží řeknou více než ten nejlepší bedekr. (Založil/a: Rutsuka)

Rutsuka
  21. 3. 2015, 21:42
Pokud jedete do Londýna a chcete průvodce, kde si nastudujete nejznámější památky a trasy, tak tohle asi nebude to pravé pro vás. Pokud ale chcete nasát atmosféru a dozvědět se nějaké zajímavosti nebo nevšední tipy, mohla by se vám tato kniha líbit jako mně. Jednotlivé kapitoly jsou velmi odlišné (jednak se na nich podílejí různí autoři, ale hlavně jsou v nich rozebírána velmi různorodá témata), ale téměř ve všech jsem si našla něco, co mě zaujalo. Musela jsem mít po ruce tužku a papír a poznamenávat si místa, o kterých bych si chtěla zjistit něco víc nebo kam bych se chtěla podívat. Znovu ale připomínám, nepočítejte s tím, že zde najdete výčet památek, jejich otevírací hodiny a popis jak se k nim dostat, to není úplně cílem tohoto "průvodce-neprůvodce".