Kačenka a strašidla

Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Carmen - 1992
ISBN: 80-85531-23-2

Carmen (1992) 80-85531-23-2 85

Knižní převyprávění stejnojmenného filmu. (Založil/a: Prcek1992)

Vojtěch Steklač Vojtěch Steklač
*21.10.1945

moonchild
  21. 10. 2013, 12:52
Tohle jsem viděla párkrát.Poprvé se mi to líbilo ale pak mi to připadalo už ohrané.Stačí jednou a dost.
spirlice
  12. 9. 2013, 21:06
Pohádková komedie o Domu hrůzy a nezaměstnaných strašidlech. Malá Kačenka se při krátkodobém pobytu v nemocnici seznámí s dědou Swobodou, který jí vypráví pohádky o strašidlech. Po nějaké době ji překvapí darem. Přenechá jí Dům hrůzy ve vídeňském Prátru, plný strašidelných figurín. Kouzelné hodiny, jež dovedou oživit tři z nich, Kačenku poslouchají, protože holčička na rozdíl od dědy ve strašidla věří. Strašidla - dr. Caligari, Elvíra a Berta se s Kačenkou skamarádí. Rodiče Kačenky usilují o to, aby atrakce byla přestěhována do Čech, chtějí Dům hrůzy postavit k babičce na zahradu. Strašidla jim v tom ochotně pomáhají. Tatínek chce však dům přestavět na bydlení a figuríny rozprodat. Kačence nezbývá nic jiného než hodiny ukrýt na půdě a se svými přáteli se rozloučit. Sjedná si s nimi znamení na hodinách. Strašidla se však chtějí vrátit.