Mark Dzirasa - 21 dnů

Mark Dzirasa - 21 dnů Originální název: 21 dnů
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Vydalo nakladatelství MyšleníÚspěchu.cz v roce 2012.

OBSAH:
Den první Povídání o dětství, mamince, komunismu. O pevné kotvě v životě. O černé Africe a stěhovacím kontejneru. O desateru i Bohu. O letech bez televize. O programech v hlavě. O základních životních hodnotách. O lásce bez podmínek. 5
Den druhý O logice korporátního světa. O ekonomické krizi. O citové vyprahlosti a trvalých hodnotách. O nástroji moci zvaném hypotéka. O nálepkách úspěchu. O štěstí. O snech a cílech. O manipulaci a konspiračních teoriích. O vzniku písma. O životě na dluh. O zaklínadle, které říká víc, víc, víc. O golfvých holích, kabelkách a fotkách z dovolené. 33
Den třetí O šílenství zvaném konzum v nejabsurdnější podobě. O touze předvádět se. O největším daru. O obětích. O tvůrcích. O inspiraci. O úspěšných lidech. O osobní zodpovědnosti. O vnitřním hlasu. 49
Den čtvrtý O marné snaze změnit vnější okolnosti. O Matce Tereze. O lpění na penězích a na životě. O skutečné a úplné pravdě. O Mahéšvaránandovi. O tom jediném, co máme. O indigových dětech. 58
Den pátý O channelingu. O Markově mlčení. O tom, co lidi v životě hledají. O lásce. O harmonii. O naší podstatě. O polibku smrti. O podmíněné lásce. O ceně osobní svobody. O Cestě osobního růstu. O podtrhaných knihách. 68
Den šestý O zákonu přitažlivosti. O tom, že osvícení je mnohem blíž, než čekáme. O fixaci na budoucnost. O orientaci na přítomný okamžik. O stavu blaženosti. O tom, jestli je lepší umřít o třicet let dříve nebo později. O tom, že náboženství není církev. O překonání zlata a ženy. O manipulaci. O bídě, ale jisté. 77
Den sedmý O meditaci. O nerovnováze mozkových hemisfér. O radosti a žalu. O modelech myšlení a zajetých kolejích. O skutečné lásce. O šikmé ploše. O rodičovských radách a cestě do pekla. O nikdy nekončícím vzdělávání. 87
Den osmý O tom, kdo může být úspěšný. O síle, která se rodí z klidu. O vedení lidí. O nepoznané pochvale. O emocionální investici. O MLM. O bohatství. O pasivním příjmu. O sebedisciplíně. O tom, co zabije motivaci. O slaďoučké odměně. 101
Den devátý O penězích. O finanční disciplíně. O pokladech z odpadkového koše. O relaxaci. O meditaci. O programování mysli. O hormonech štěstí. O mazlení s dětmi. O trvanlivosti lidí i techniky. O devalvaci vzdělání. 118
www.facebook.com/DzirasaMark
Den desátý O tajemství mužské přitažlivosti. O tom, jak si objednat partnera. O péči o květiny i vztahy. O stavu citového konta. O holkách a rovníkových genech. O mužském a ženském principu. O vlastnění věcí i pocitu nedostatku. 145
Den jedenáctý O tom, co určuje naší cenu. O mentalitě dostatku. O přemýšlení bohatých. O přátelství. O vzhlížení. O projevu lásky. O špatné a dobré otázce. O duchovním hledání. O nebi na zemi. 164
Den dvanáctý O Nickovi Vujičičovi. O vděčnosti. O 101 cílech. O zvycích. O osobní reklamě. 178
Den třináctý O Markově dospívání. O demonstracích. O hnutí punk. O volání NE. O porevoluční vlně hippies. O Moodyho knihách. O skládání účtů. O Hare Krišna. O dětech z dobrých rodin. O náboženství a církvi. 200
Den čtrnáctý O jisté cestě. O mentalitě hojnosti. O vkládání záměru do činnosti. O vnitřním hlasu. O správném místě. O nesouhlasu okolí. 217
Den patnáctý O Tajemství. O zdánlivých náhodách. O Jacku Canfieldovi. O spojení dvou cest. O prenatálním období. O čtyřech dohodách. O dělání toho, co nás baví. O trvalém štěstí a o těžkých chvílích. 229
Den šestnáctý O seminářích. O profesním růstu. O správných autoritách. O nákupech třetího stupně. O ceně a odměně. 244
Den sedmnáctý O čtení katastrofických zpráv, koukání na horory a čtení bulvárních novin. O tom co je úspěch a co štěstí. O třech principech této knihy. O tom, že dav se mýlí vždycky. O New Age a Oprah Winfrey. O velkorysém myšlení a velkých slovech. 253
Den osmnáctý O šamanismu. O medicíně jménem ayahuasca. O nesmyslných zákonech. O čarodějnicích. O bílých nocích. O útoku na Markovo ego. O Džirasově pinožení. O urychlovačích osobního růstu. O obrovském týpí. O pokoře. O velké životní lekci. O stavu blaženosti. 264
Den devatenáctý O Dr. Ihaleakala Hew Len. O havajském Ho’oponopono. O čtyřech kouzelných větách. O nepochopitelném zázraku. O maminčině ořechovém dortu z koncentráku. O dokonalé odpovědi. O čase stráveném se sebou. O Mabel Katz. O inspirativním vedení. O vnitřním dítěti. 291
Den Dvacátý O oblacích lží a neskutečných penězích. O vaření žáby. O tvořivém a rostoucím podnikání. O nezvedání telefonů i vánočních pohledech. O tom, že když chci nic nemusím. O rolích v životě. O tom, co se rozpadá. O hodnotách i žebříčku hodnot. O úplatcích i jízdě načerno. O zničujícím egu. O osmiveslici a raftu. O prvním dojmu. 305
Den Dvacátý první O chůzi po žhavém uhlí. O Holosync. O respektu k zákonům. O tom, že doma myslíme na práci a v práci na rodinu. O koncentraci. O tom, co je důležité a co naléhavé. O propásnutých příležitostech. O smazaných mailech. O tom, jak se odlišit. O společenských programech a uklízení. O sexu. O parádní jízdě. 322
(http://www.mysleniuspechu.cz) (Založil/a: Hannie)

Jaroslava Timková Jaroslava Timková

Mark Dzirasa Mark Dzirasa
*18.12.1974

Introvert
  21. 8. 2014, 19:32
O této knize si myslím, že má na to, aby lidem převrátila život naruby či je alespoň nějak nasměrovala, možná je přiměla trochu poupravit žebříček priorit, naučila je přemýšlet trochu jinak. Není pro mě jednoduché ztotožnit se se vším, co bylo v knize řečeno. Neznamená to ale, že co teď není uchopitelné pro mě, nemůže být přijatelné pro někoho jiného.
Jsem vděčná, že se mi kniha 21 dnů dostala do rukou.
Olivka
  26. 6. 2016, 13:48
Na Marka Dzirasu jsem narazila díky jednomu časopisu. Teprve po delší době se mi do rukou dostala kniha 21 dnů a jsem tomu velice ráda. Přečetla jsem ji za míň než 21 dnů:). Mark je velmi zajímavý člověk a jeho vyprávění mě vtáhlo. Sama se zajímám o to, čím on žije, takže to pro mě taková novinka nebyla, ale pomohl mi pochopit další věci. V knize se střídají pasáže popisující jeho život, dětství a pasáže obsahující duchovní poselství. Doporučila bych to k přečtení těm, kterým klasická duchovní literatura přijde nudná. Mnoho informací se v ní opakuje, ale vůbec to není na škodu, právě naopak. Opakování je matkou moudrosti. Oceňuji paní Timkovou za příjemně vedený rozhovor.