Má krásná špionka

Má krásná špionka Originální název: My Beautiful Spy

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-730-8

BB art (2006) 80-7341-730-8 365

Nejnovější román Colina Falconera Má krásná špionka se odehrává na pozadí dramatických událostí druhé světové války v Rumunsku a Turecku. Píše se rok 1940. Britský diplomat Nick Davis má v Bukurešti převážně jiné než konzulární poslání. Do rumunské metropole přezdívané „malá Paříž“ přicházejí nacisté a životy mnoha lidí se ocitají v troskách. Napětí ve městě houstne a válka zpravodajských služeb propuká naplno. Nick Davis poprvé spatřil krásnou a tajuplnou Danielu v baru za choulostivých okolností. Osudový vztah, který se mezi nimi rozvine, je oba hluboce poznamená. Vypjatá atmosféra vrcholící druhé světové války, rodící se nepřátelství mezi Sověty a ostatními členy protihitlerovské aliance a snaha Německa uzavřít separátní mír jsou víc než jen pouhou kulisou dalšího Falconerova románu. Snad ani není třeba dodávat, že autor se i tentokrát věrně drží historických reálií, aniž by tím nějak utrpěla čtivost. Velmi snadno si lze představit, že Nick Davis, krásná Daniela, konvencemi sešněrovaný britský konzul a otrlý anglický válečný zpravodaj Max King by při čtení Falconerova románu udiveně vrtěli hlavou a marně si lámali hlavu otázkou: Jak to ten chlap ví? Vždyť jsem o tom nikomu neřekl. Děj románu Má krásná špionka lze výstižně shrnout čtyřmi slovy: láska, zrada, tajemství, nebezpečí. (Založil/a: Rakohammas)

Lenka3p
  28. 6. 2013, 22:31
Zřejmě za to může můj nedostatek vzdělání, ale nebyla jsem schopná orientovat se, kdo je kdo, kdo pracuje pro koho...