Agatha Raisinová a otrávený koláč

Originální název: Agatha Raisin and the quiche of death

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-620-7

Motto (2012) 978-80-7246-620-7 232

Agatha Raisinová, úspěšná londýnská podnikatelka, se ze dne na den rozhodne skoncovat se svým dosavadním životem. Prodá nejen svou PR firmu, ale i londýnský byt a odstěhuje se do poklidné anglické vesničky Carsely, kde si chce užívat předčasný důchod. Jenže po krátkém čase si uvědomí, že Carsely je na ní až moc poklidné a že se jí nedaří navázat přátelské vztahy s místními. Rozhodne se proto zúčastnit tamější soutěže o nejlepší koláč, a to přestože za celý život tak nanejvýš ohřívala jídlo v mikrovlnce. Aby měla šanci vyhrát, koupí koláč v jednom z nejlepších londýnských lahůdkářství a hodlá ho vydávat za svůj výtvor. Jenže soutěž se nakonec nevyvine podle jejích představ, arbitr se na ni dívá skrz prsty a po ochutnání jejího koláče navíc zemře. Agatha je tedy najednou podezřelá z vraždy, a nadto musí přiznat, že podváděla. Aby mohla očistit své jméno, nezbývá jí nic jiného než sama vypátrat, kdo skutečně vraždil. (Založil/a: lera)

Hadrna
  22. 7. 2014, 11:43
Tato knizka je takova ze cekate na nejake vypuknuti zajimave,ale nedockate se ...rada jsem si ji precetla,ale k dalsimu precteni me to nezahne ....i kdyz me zajimal konec precetla jsem ho bezmyslenkovize a uz si ho nepamatuju ....ale hezke zabiti cas :'D