Anastázie

Anastázie Originální název: Anastasia

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-292-6

BB art (2004) 80-7341-292-6 357

Píše se rok 1918 v Rusku zuří krvavá občanská válka. Moci se chopili bolševici a deportovali celou carskou rodinu na Sibiř. Caru Mikuláši II. a jeho nejbližším zbývá už jen pár týdnů života. Na rozkaz nové sovětské moci jejich životy ukončily výstřely a bajonety ve sklepení nenápadného domu Jekaterinburgu. Mohla vůbec Anastázie přežít? Podle některých zpráv počet nalezených, ohořelých a kyselinou poleptaných těl nesouhlasil. O několik let později se americký novinář Michael Sheridan setkává v Šanghaji s velmi zvláštní prostitutkou. Jmenuje se Anastázie, je Ruska a má všechny dědičné fyzické znaky Romanovců. Po prožitých útrapách však zcela ztratila paměť a nevzpomíná si vůbec na nic ze své minulosti. (Založil/a: Rakohammas)

moonchild
  23. 9. 2013, 13:08
příběh o Anastázii je pěkný.Colin Falconer ho dobře napsal.Jen jsem netušila že z ní udělá dívku lehkých mravů.
koki.veru
  26. 10. 2013, 11:46
Nádherná knížka. Falconer dokázal tento příběh opravdu krásně a zajímavě napsat. Knihu jsem měla přečtenou rychle a často jsem nad ní přemýšlela i pár týdnů potom.
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:17
Jelikož miluji Romanovce nemohla jsem tuhle knihu nečíst a udělala jsem dobře. Nejprve bych chtěla pochválit autorovu fantazii, která je vážně bohatá a vůbec by mě takový příběh nenapadl. Líbilo se mi, že na začátku je reálná historie Romanovců, možná s nádechem fantazie, ale přeci jen poutavá. A pak pokračuje příběh slavné Anastázie. Líbila se mi pointa, styl, kterým je kniha napsaná i děj. Jen mě trochu zklamal konec, který jsem čekala veselejší. Ale z knihy jsem byla nadšená!
krakli
  20. 11. 2016, 19:02
Anastázie je moje první kniha od tohoto autora. I když se evidentně jedná o historickou spekulaci, že někdo z rodiny Romanovců přežil, je odvedeno dobré řemeslo. Oceňuji, že píše v daném historickém rámci srozumitelný a dějově reálný příběh. Prostředí má detailně nastudováno. Rusko v letech 1917 a 1918 odpovídá známým faktům stejně jako Německo a USA dvacátých let. Mohu jen doporučit.
Veronica
  25. 10. 2010, 20:16
Příběh téhle malé ruské princezny jsem si zamilovala už od chvíle, kdy jsem jako malé dítě viděla animovanou pohádku "Anastázie". Přestože dnes už vím, že Rasputin nebyl žádný rozpadající se čaroděj a že celý rod Romanovců vymřel během jediné noci bez šance aby to někdo přežil, zůstávám těmhle dohadům nakloněna dodnes a proto jsem přivítala další, jiné zpracování téhle staré záhady. Navíc díky výbornému zpracování se mi kniha četla téměř sama a po přečtení jsem měla zase jednou o čem přemýšlet...