Hedvábná stezka

Hedvábná stezka Originální název: Silk Road

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-472-4

BB art (2005) 80-7341-472-4 431

Nelítostní Tataři, před kterými se třásla nejen Evropa, ale i Dálný východ, jsou považováni za kruté divochy. Fanatismus víry a předsudky zdánlivě civilizovaných křesťanů však vedou k neméně barbarskému jednání a činům. Hedvábná stezka se táhne napříč Asií, aby stejně jako za starověku spojovala známé s neznámým. Právě zde se křížily cesty dvou tatarských princezen, dominikánského mnicha a templářského rytíře, jejichž životní osudy jsou ústředním tématem poutavě vylíčeného příběhu. Colin Falconer se ani v tomto románu nezpronevěřil historickým faktům, která mu dodávají hloubku, ale nic neubírají na čtivosti. (Založil/a: Rakohammas)

Sandalkar
  3. 8. 2015, 19:12
Silný příběh s příjemným historickým podtextem. A otevřený konec, které já prostě můžu. Na této knížce je příjemný i fakt, že byla vydána v době, kdy ještě kolem historických románů nebylo tak hysterické PRko... Doporučuji číst za podzimních plískanic s horkým svařákem vedle na stolečku.