Loď mrtvých

Loď mrtvých
Originální název: Das Totenschiff

Mladá fronta - 1968

Mladá fronta (1968) 262

Hrdinou knihy a současně vypravěčem celého příběhu je americký námořník Gale, který jediný přežil "plavbu smrti" na "přepychové" lodi amerického loďařského koncernu, spekulujícího s vysokou pojistkou. (Založil/a: Rakohammas)

Mourovid
  29. 4. 2012, 21:30
Skvěle podaný příběh o americkém námořníkovi, který se octne bez dokladů v cizí zemi, a tím je hozen do chřtánu nenasytné byrokracie...
Martin_cz
  16. 11. 2013, 0:49
Knihu jsem si vypůjčil v hospodě naprosto náhodně s tím, že ji, až se tam přístě opět objevím, vrátím. Měl jsem zajíce v pytli. Akorát tím zajícem nebyl zajíc ale zlatý poklad a pytel nebyl pytlem ale mým batohem.

Když se k tomu vracím, vlastně ani nevím, co mě tak fascinovalo, nemohlo odtrhnout od čtení a naprosto zaujalo. Snad má tulácká touha, kterou hrdina prožívá, když náhodně cestuje. To osvobození a naprostá nezávislost. Ten střet hmotného člověka a čmáranců na papíře bránící provést triviální úkony.

Kniha se řadí mezi tu, kterou doporučím, když se mě někdo zeptá, co by si měl přečíst. Doporučuji ji velmi rád. Prosím, zeptej se mne také.
Kleome
  9. 8. 2016, 15:12
Jedna z nejleších knih, které znám. Jste rychle vtaženi do děje, přímo se do něj zakousnete a nepustíte, jako nepustí buldok svou kořist. Hodně se také nasmějete a budete se dvit, co vše je možné přežít a nakonec to mít i rád. Člověk si zkrátka zvykne na všecko a o tom kniha pojednává s úžasným humorem. Opravdu VELKÉ doporučení!
Daewiik
  29. 10. 2016, 12:27
Začátek mne nadchnul, dobrodružné cestování ztraceného námořníka po Evropě a bez dokladů, bylo popsáno dokonale vtipně a čtivě, nicméně se tohle nedá říci o celé knize. Jakmile se hlavní hrdina dostal na onu Loď mrtvých, začala nevýslovná nuda. Nuda protkaná zajímavými příběhy o životě ostatních námořníků, které však byly popsány jen okrajově. Proto jsem měla problém knihu přelouskat, a ačkoliv mne zaujala, znova už se k ní nevrátím.