Přesolené oceány

Egmont - 2004

Egmont (2004)

Text: Anita Ganeri
Ilustrace: Mike Phillips

Zeměpis nejsou jen nudné mapy a nezáživná fakta! Otravuje vás zeměpis? Už vás nebaví ty příšerné slepé mapy a šprtání hlavních měst? Zamávejte tedy nudným hodinám zeměpisu na rozloučenou a vrhněte se přímo po hlavě do temných vod přesolených oceánů... Dozvíte se například:
- jak jíst jedovatého ježíka a neotrávit se,
- v kterých mořích jsou piráti pořád ještě postrachem
- proč se v Bermudském trojúhelníku ztrácejí lodě.
Nenechte si ujít poutavé reportáže z mořského dna nebo paluby Titaniku den před ztroskotáním, udělejte si námořní test, který vám prozradí, jestli byste se mohli stát mořskými vlky, a přečtěte si také, proč vám nikdo nezaručí, že po vás krab nechňapne, i když má plná klepeta. Můžeme vám zaručit jedno: Zeměpis ještě nikdy nebyl tak děsivý! (Založil/a: Shawna)

Katy02
  8. 3. 2015, 11:07
Táák tahle kniha mě mile překvapila. Když mi jí dala babička poprvé do ruky, zůstala jsem civět na nápis ZEMĚPIS. A ještě k tomu DĚSIVÝ. Řekla jsem si , že to zkusím přežít. Po pár minutách jsem se ovšem začetla do vtipného a zároveň naučného děje . Opravdu velice dobře zformulovaná kniha.