Indiáni Britské Kolumbie strpěli olympiádu

Indiáni Britské Kolumbie strpěli olympiádu
Originální název: Indiáni Britské Kolumbie strpěli olympiádu
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Co lidé dělali proti a jak jim to nebylo nic platné, když mocní rozhodli jinak. Nepomohly demonstrace v provincii, ani projevy solidarity ze zahraničí, stížnosti u Mezinárodního olympijského výboru, ani v OSN. Svět nechtěl nic vědět o humanitárním bezpráví v zázemí Olympiády. Kanaďané sice slibovali nejzelenější Hry v historii, ale pak nedokázali dodržet ani vlastní zákony o ochraně přírody a tak začaly destrukcí životního prostředí. Překvapí příběh muže, jenž měl na starosti jejich bezpečnost, ačkoli jeho kariéra vyrostla z potlačování tzv. "indiánských rebelií". Olympiáda měla na svém kontě nejen smrt gruzínského sáňkaře, ale i několik mrtvých indiánů, o kterých se u nás nepsalo. Přitom smrt řezbáře a člena sněmu Lilwatů málem zhatila zahajovací ceremoniál. Tato kniha chce naše povědomí o tom všem vylepšit. (Založil/a: Fabienne)