Nejtěžší hřích

Nejtěžší hřích Originální název: Naj-težkijat grjach

Melantrich - 1985
ISBN: 32-027-85

Melantrich (1985) 32-027-85 182

Rozsáhlá novela Dragomira Asenova (současná generace bulharských prozaiků a dramatiků – nar.1926) je koncipováno jako sci – fi. Její hrdina v sobě objevuje nadpřirozenou moc – schopnost zabíjet své nepřátele silou koncetrovaného myšlení. Autorovi to umožní rozehrát napínavý děj hned v několika rovinách. Tvůrčí muka nepříliš uznávaného spisovatele, konflikty mezi literáty a kritiky, svízele rodinného života opepřeného nevěrou, generační a milostné problémy mladých i prodejnost a subjektivismus některých kritiků a redaktorů. Pod touto rovinou rozezná však čtenář palčivé otázky, na které musí v životě hledat odpověď každý z nás. Především je to otázka smyslu našeho života a odpovědnosti za něj před sebou samým a před ostatními, vina za chtěné a nechtěné zlo páchané na druhých spolu s vědomím, jak těžké je prožít za všech okolností důstojný život. (Založil/a: Snicketka)

Dragomir Asenov Dragomir Asenov
*15.05.1926 - †19.06.1981