Kdyby tak na mě někdo někde čekal
Originální název: Je voudrais que quelqu´un m´attende quelque part

Mladá fronta - 2003

Mladá fronta (2003) 176

Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví. (Založil/a: Rakohammas)

mosem
  20. 5. 2014, 22:24
Ano, uznávám že moje ohodnocení 2xhvězda je naprosto subjektivní. Možná je to jen tématičnost povídek které mně nesedí, možná v originále některé věci vyznějí jinak (ostatně, těžce si představit "silný pařížský jazyk" na českém překladu. U některých povídek jsem nějak nechápal jejich pointu. A tak tohle hodnocení není ani tak výrazem mého doporučení/nedoporučení jiným čtenářům, jako spíš moje vnitřní pocitová záležitost.
Na straně druhé této subjektivnosti jsem si vědom.
misssicccka
  16. 9. 2010, 7:41
Dávám 4/5, prtoože na tomhle díle je vidět, že je to prvotina, zvláště, když ty další geniálnější máte už za sebou. Je ale hezké sledovat ten vývoj. Doporučuju. Ty postřehy, kterými Gavalda oslňuje v dalších dílech, tam už jsou.