Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Člověk není nikdy úplně šťastný

82%
4 25
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Člověk není nikdy úplně šťastný
Autor:
Originální název: La Consolante

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1887-6
Počet stránek: 450
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 41x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 24x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2009) 978-80-204-1887-6 450

Sedmačtyřicetiletý pařížský architekt Charles Balanda stojí v čele úspěšného studia, vydělává slušné peníze, žije s krásnou ženou a její dospívající dcerou a zdánlivě mu nic nechybí ke štěstí. Jednoho dne se dozví, že zemřela Anouk, žena, která ho v mládí nejvíce ovlivnila, matka jeho nejlepšího kamaráda. Těch pár slov v něm najednou vyvolá vlnu vzpomínek. Mimoděk si uvědomí, co všechno mu za život uteklo mezi prsty, co zanedbal, vynechal, nedotáhl, a zaplaví ho smutek, deprese, cítí se starý, unavený, vyčerpaný, bez chuti žít. Něco ho táhne do minulosti, ale nestačí mu vracet se do ní v myšlenkách, musí se vyrovnat s nedořešenými věcmi svého mládí do důsledku. Rozjede se na jih Francie, do zapadlého kouta, kde žije jeho bývalý kamarád a Anoučin syn. Objeví tam nejen úplně jiný svět, který dosud neznal, ale znovu si uvědomí život a jeho sílu. Další z Gavaldiných bestsellerů, který uchvátí a připomene, že lidská existence se skládá z mnoha kapitol a štěstí z drobných kousíčků. (Založil/a: Rakohammas)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

marta-b
20% 20% 20% 20% 20%
  1. 8. 2016, 19:11
Od Anny Gavaldy jsem čekala něco úplně jiného. A upřímně musím říct, vlastně napsat, že mě tohle dílo dost zklamalo. Možná je to tím, že nejsem muž v krizi středního věku, ale vůbec mě ten námět nezaujal a nebavilo mě se v myšlenkách hlavní postavy babrat. Za mě musím bohužel dát jen 1 hvězdičku i když jinak tvorbu této autorky vážně můžu.
karkulin1982
  1. 5. 2014, 8:47
Po Prostě spolu jsem čekala další skvělou knížku od AG, ale nějak jsem se nemohla začíst a upřímně mě příběh moc nebavil, snad až konec se trochu více rozjel.
zarran
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 5. 2013, 17:22
Hodně souhlasím s misssiccckou, v tomto duchu se nese i doslov knihy...

Musím přiznat, že se mi několikrát zdál i dost divný překlad. Vlastně spíš špatný... víc mi asi seděly překlady Silvie Dokulilové. Škoda, že Gavaldu nepřekládá vždy stejná překladatelka... to určitě hraje velkou roli.
Nebude asi patřit k mým nejoblíbenějším... ale pořád je to Gavalda a přes počáteční težkosti a větší námahu při čtení jsem přečetla jedním dechem... v druhé půlce knihy se děj stal dost předvídavým - ale snilo se mi i tak krásně...
misssicccka
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 9. 2010, 16:06
Oproti všem přechozím dílům Anny Gavaldy je toto nejtěžší na čtení. Lehkost a vybroušenost textu se střídá s náročnějšími pasážemi, kde je třeba udržet pozornost. Neztratit se. Ale Pán Bůh zaplať za tento autorčin vývoj a posun. V té ženské něco je. Určitě další knižní mimimon bude nádherné a čtivé.
A bystrý čtenář jistě zaznamená v závěru knihy drobounké naťuknutí - propojení - s románem Prostě spolu.
Přeji příjemné počtení...Nenechte se odradit tím, že je to trošku jiná Gavalda. O tom to je :)
HankaHo
60% 60% 60% 60% 60%
  5. 6. 2014, 9:08
Velice dlouhá kníha, zkrátila bych ji tak o 150 stran aby se dala lépe číst. Některé pasáže byly strašně zdlouhavé, zbytečné popisy někerých věcí, ale možná to tak připadne jen mě. Jinak se mi kniha líbila, zajímavá postava Anouk a Kate.