Čaroděj I. - Král bez království

Čaroděj I. - Král bez království

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87901-09-0

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87901-09-0 240

První kniha vypráví o tom, jak čaroděj ztratí svou moc, kouzla a nakonec je rád, že přežije aspoň jako otrok. Není vhodné pro děti. (Založil/a: blancap)

VaclavB
  19. 1. 2015, 14:47
Obdivuji autora, že se pustil do takového díla. Celé se to dobře čte, i když jsou místy poznat zkratky v příběhu a "nevypsaná ruka". Nicméně od začátku vás kniha vtáhne do děje a nepustí.
Ostrovak
  3. 9. 2015, 12:39
(rozečteno 4.2) Co se stane když dáte dohromady Game of thrones, Star gate (universe), Battlestar galactica, špetku Gladiátora a zamícháte to trochou zaklínače? Pravděpodobně odporný guláš, ale autorovy se povedlo něco neuvěřitelného a z této nesourodé grupy dokázal uvařit něco vynikajícího.
+ Perfektně postavený děj
+ Dějové zvraty
+ Fantasy a sci-fi spolu fungují perfektně
+ Z počátku záporná hlavní postava (postupný přechod k dobru i když by možná bylo lepší kdyby se měnil trochu pomaleji)
+ od prvního dílu je patrné zlepšování kvality psaní

- přehnané používání neslušné až sprosté mluvy, chyby
- ze začátku jsem se ztrácel v ději
- dostat se skrz první díl (vzhledem k tomu, že to je první díl tak budiž i když jsem měl párkrát chuť rozmlátit mobil o zeď když jsem se dostal k části: "kolem trůnu se motali pořád ti samí")
- málo prokreslené postavy
- možná trochu krátké (četl jsem na mobilu takže se mi to těžko posuzuje)

Celkově velmi povedená série (když se přenesu přes první díl) a pokud by se opravily chyby a nedodělky tak bych ji klidně zařadil na úroveň zaklínače.
Babette
  10. 2. 2015, 20:31
Čtivá série, ale pane Dušku, těch chyb, ta gramatika!!! Hrozně to snižovalo úroveň, což je vážně škoda, celý první díl jsem skřípala zuby a chtěla to zahodit, bohužel jsem poměrně háklivý čtenář, i když u čtvrtého dílu jsem už silně otupěla a téměř to nevnímala. Mám staženo z Palmknihy, teď ale vidím, že už má toto dílo i ISBN - takže se postupně dočkáme knižního vydání všech dílů? Paráda, rozhodně si to tahle série zaslouží. Nepovažuju se za odborníka na fantasy, ale za mě povedené.
slunecko
  16. 8. 2012, 20:55
Celá série je naprosto fantastická! Velmi dobře postavený děj, spousta zajímavých postav, barvitě a přitom výstižně jednoduše vylíčené fantaskní světy.... zkrátka ani u Pracheta jsem nevydržela zůstat u knížky do půl paté ráno. Jedinou výtkou tak zůstává absence korektury, nicméně se stále napínavějším dějem to za chvíli ani nepostřehnete.
Bude se zaručeně líbit každému, kdo má rád fantasy, cizí světy a cestování mezi nimi, historii, mytologii.... Dovedu si Čaroděje představit jako úspěšný seriál. Kdy už konečně vyjde knižně, abych mohla autorovi zaplatit dluh za bezplatnou četbu na palmknihách?