Podtitul: Stopami minulých životů

ISBN: 978-80-7390-252-0

Omega (2016) 978-80-7390-252-0 344
Grada (2010) 80-7190-841-X 108
Erika (2002)

Dobrodružství psa, který se v době zlaté horečky na Aljašce dostane ze slunného jihu do nehostinných severních končin.\r\n\r\nAutor napsal volné pokračování pod názvem Bílý tesák.

lensha95
  18. 7. 2016, 14:33
Krásná kniha o drsném životě na Aljašce, o zákonistostech přírody, o lásce, o kráse, o životě. Kniha je ve srovnání s Bílým tesákem trochu slabší, ale stále krásná. V knize London opět vyníká svými nádhernými popisy přírody.

***
Při prvním kroku na studeném povrchu se Buckovy tlapky zabořily do čehosi bílého a kašovitého, velmi podobného blátu. Uskočil zpátky a odfrkl. Mnoho té bílé hmoty padalo ze vzduchu. Otřásl se, ale padalo to naň stále dál. Zvědavě to očichal, potom slízl špetku jazykem. Zapálilo to jako oheň, ale v příštím okamžiku to zmizelo. Bucka to zmátlo. Zkusil to znovu a výsledek byl stejný. Přihlížející se bouřlivě rozesmáli a Buck se zastyděl, nevěda proč, neboť to byl první sníh v jeho životě.
***
Bloodym
  7. 12. 2013, 0:21
Volání divočiny pro mě vždy bude o kousek horší než Bílý tesák. Jestli je to koncem a nebo z toho důvodu, že jsem tuto knihu četla až jako druhou, opravdu nevím. Každopádně je to srdeční záležitost.
LadysR2
  27. 1. 2013, 21:34
Yukon během zlaté horečky na Klondiku, převychovanej pes, drsná příroda, zlatokopové... Výborná knížka pro kluky a nestárnoucí kluky :-)
Ailees
  31. 1. 2013, 13:39
První knížka, kterou jsem četla (samozřejmě díky povinné četbě), kterou jsem si v té době bezvýhradně zamilovala, a díky které jsem začala chtít číst víc a víc... Nemůžu na ní vzpomínat jinak, než s určitou dávkou nostalgie :) Dnes, po téměř 15 letech, by asi nespadala mezi mé oblíbené - což ovšem nemění nic na tom, že mi už navždy bude připadat naprosto skvělá.
Henkie
  15. 8. 2013, 16:42
Hezke.. miluju pribehy odehravajici se v divocine, ale tady mi neco chybelo. Doufam, ze druhy dil se trosku 'rozjede'.
Davam 70%.
Peter.Melon
  19. 9. 2012, 13:08
Volání divočiny je super!Četl jsem tento román jako dítě a líbil se mi.Jack London je skvělý autor...
Hochturn
  11. 1. 2013, 21:42
Toť otázka: není Buckovo pudové jednání ve skutečnosti skrytou touhou Jacka Londona? Osobně si myslím, že tomu tak je. Neboť každé autorovo dílo je do určité míry jeho vlastním vnitřním zrcadlem. Zřejmě mladý věk, spisovatelská úspěšnost, pohlednost nepřináší vnitřní klid. Dá se ptát: a proč také? Má být šťastný ve světě, kde člověk plundruje, ničí; má snahu zvítězit nad přírodou za každou cenu; užít si svého života a na budoucnost se vykašlat. Kritiků společenských poměrů si myslím bylo už hodně, ale jejich účinků na svět byl, je a … malý. Velice sympatická mi přišla myšlenka, která byla vyslovená ve Volání divočiny: na str.36 této knihy (začíná: /Je extáze.../ a končí: /...naprosté zapomenutí, že žije/).
safira
  5. 11. 2010, 19:56
ty další příběhy jsou nuda......................................................................................................................................................................................
jewarix
  17. 9. 2010, 18:41
Volání divočiny je další fantastický příběh od J. Londona. Moc se mi líbil a mám ho moc ráda a určitě ho všem vřele doporučuji!!! Opravdu stojí za to si ho přečíst.