YOUCAT

YOUCAT

Podtitul: Katechismus katolické církve pro mladé

Karmelitánské nakladatelství - 2011
ISBN: 978-80-7195-495-8

Karmelitánské nakladatelství (2011) 978-80-7195-495-8 301
(Založil/a: Helča1501)

happyness
  15. 2. 2014, 22:48
"Tykočko!" ..i když se nám (zřejmě) nepodařilo dopídit odpovídajícího českého výrazu, Youcat považuji za zatím nejzdařilejší KKC pro mladé. Díky za něj. Skvělá věc.
Helča1501
  30. 7. 2012, 21:43
Katechismus pro mladé zprostředkovává souhrn katolické víry, tak jak byla předložena „Katechismem katolické církve (KKC z roku 1997), ovšem jazykem přiměřeným mladému člověku, nemá v úmyslu a ani se nesnaží bezpodmínečně vyčerpat všechny jeho obsahy. Kniha je psána formou otázek a odpovědí, za každou odpovědí jsou připojeny číselné odkazy pro další upřesnění a prohloubení v KKC. Následný komentář má poskytnout mladým dodatečnou pomoc, aby dokázali lépe pochopit danou otázku a její význam pro vlastní život. Katechismus pro mladé dále nabízí v průběžném postranním sloupci doplňující prvky, jako jsou obrázky, shrnující definice, citáty z Písma svatého, citáty svatých a spolehlivých učitelů víry. V jeho závěru najdeme věcný a jmenný rejstřík, který nabízí možnost snadno si vyhledat konkrétní místa v textu.