Život Habsburků

Život Habsburků

Podtitul: Kultura a mentalita jednoho rodu

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Plejáda - 2011
ISBN: 978-80-87374-94-8

Plejáda (2011) 978-80-87374-94-8 344

Dějiny slavného evropského rodu, pojaté trochu jinak, přibližují čtenářům členy rodiny Habsburků z jiného a nového pohledu. Jací doopravdy byli? Co pro ně bylo důležité, čemu se věnovali, jaké byly jejich záliby? Tato kniha nevypráví o mocné dynastii, která od třináctého do dvacátého století výrazně ovlivňovala politické dění v Evropě, nýbrž o soukromém životě, životním stylu, kultuře a mentalitě jejích členů. Ukazuje Habsburky ne jako významné politiky, nýbrž jako mecenáše umění a vědy, milovníky hudby, vášnivé lovce a sběratele uměleckých předmětů, seznamuje čtenáře s habsburskými zámky a rezidencemi, řády a tituly a odkrývá nános historických tradic, s nimiž je habsburská dynastie spojována. Nahlíží do soukromého života Habsburků, do jejich představ a myšlenek a představuje nám tak dunajskou monarchii, jak ji dosud neznáme. (Založil/a: Antonín)

Lynne Heller Lynne Heller

Karl Vocelka Karl Vocelka