Dvanáct století naší architektury

Dvanáct století naší architektury Originální název: Dvanáct století naší architektury
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Publikace Dvanác století naší architektury podává populární formou základní přehled historického vývoje architektury na území našeho státu od doby Velké Moravy až po současnost. Jako každý průvodce i tato knížka se omezuje na pouhý výběr jednotlivých slohových období. Kresbami a popisem jsou představeny jak všeobecně známé, tak i méně známé reprezentativní ukázky naší architektury. Mnohé z těchto ukázek nabízí svým bohatým památkovým fondem sama někdejší moravská metropole Olomouc a její okolí. Publikace mimo přehledný a stručný výklad vývoje naší architektury nabízí na 150 kreseb objektů nebo jejich detailů s nezbytným popisem a výkladem. Vedle obsáhlého soupisu použité a doporučené literatury je kniha doplněna slovníkem speciálních odborných výrazů a pojmů z oblasti architektury a dějin umění. Věříme, že tento nový titul poskytne široké veřejnosti a zejména studentům středních škol základní poučení v dané oblasti. (Založil/a: Judyth)