Cesta

Originální název: The Road

Tok - 1999
ISBN: 80-86177-07-6

Tok (1999) 80-86177-07-6 160

Jde o autobiografický román, ve kterém se Jack London vrací do dob, kdy se toulal po Spojených státech jako "hobo" (obou). Vypráví o amerických tulácích, kteří jezdí načerno vlaky. Tento román se de facto stal součástí historie trampského hnutí v Čechách, protože pojem "tramp" od okamžiku prvního vydání knihy vzalo za svůj celé české trampské hnutí jdoucí napříč společenskými vrstvami země.

rt12
  18. 2. 2015, 12:45
Spolu s Tulákem po hvězdách nejlepší kniha od Londona co jsem četla. U autora se zde projevil nejen vypravěčský dar, ale i sociální cítění s lidmi, které poznal na svých cestách po Státech. Velmi překvapující jsou jeho lidské názory třeba o násilí v domácnostech či komunitách, páchané na ženách i dětech. Pro mne příjemné překvapení.
psychoklara
  17. 5. 2015, 15:50
Zajímavé, nicméně nijak strhující vyprávění, při kterém člověk ztratí veškeré iluze o ušlechtilosti amerických trampů i o Londonovi samotném. Oproti jeho dalším knihám (Bílý Tesák, Volání divočiny) bych ji označila jako průměrnou.
Janiska
  20. 4. 2011, 9:17
Výborná kniha, četla se sama. Líbila se mi lehkost, s jakou je vše popisováno a vtip, který byl velice vhodný a neurážlivý. Určitě si ji někdy v budoucnu ještě přečtu, zřejmě, když bude daleká cesta vlakem :-)))
ZuDu
  2. 9. 2016, 13:51
Výborná knížka, i když nevěřím tomu, že je to vše podle jeho skutečných zážitků na Cestě. Právě pro jeho vypravěčské nadání a fantazii. Ale když se odpoutáte od toho, že se vám tam něco na těch příbězích nezdá a vezmete to jako příběhy, které buď zažil sám nebo je slyšel od jiných hobos nebo si něco tak trošku vybájil, tak výborná knížka :o).