Slečna - selka

Slečna - selka Originální název: Baryšňa - kresťjanka

Supraphon - 1980

Supraphon (1980) 69

Nakladatelství Supraphon
Povídka se nese čistě v romantickém a veselém duchu. Dva staří šlechtici se nemají rádi, ovšem dcera jednoho z nich, Líza, se zamiluje do Alexeje, což je syn druhého šlechtice. Jednoho dne konečně přijde na to, jak se ke svému vyvolenému přiblížit. Převlékne se za obyčejnou selku a vypraví se do lesa, o kterém ví, že v něm bude tou dobou Alexej lovit. Oba se setkají a mladíkovi se Líza, vydávající se za chudou dívku pod jménem Akulina, zalíbí. Problém nastane v okamžiku, kdy se oba šlechtici usmíří a dohodnou se na sňatku svých potomků, což Alexej odmítá, protože je zamilován do slečny - selky...

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: nehodnotit)

CarolineS
  9. 10. 2012, 17:34
Nedotažená pohádka pro malé děti v ruském hávu. Jak jnak komentovat povídku, kde autor nejméně pětkrát podotkne, že nás nebude obtěžovat podrobnostmi? Zdála se mi jako osekaná, nedokončená... Od Puškina jsem čekala trochu víc.