Až za hrob

Až za hrob Originální název: Now May You Weep

Motto - 2007
ISBN: 80-7246-346-2

Motto (2007) 80-7246-346-2 324

Dvojice detektivů Gemma Jamesová a Duncan Kincaid řeší případ vraždy Gemma Jamesová byla povýšena ze seržantky na policejní inspektorku. Potřebuje si od práce odpočinout, a proto se s kamarádkou Hazel vydává na výlet do Skotska. Ke svému nemalému překvapení zjistí, že se má zde Hazel setkat se svým bývalým milencem Brodiem. Je více než patrné, že dávná láska mezi nimi nevyhasla, a Brodie se navíc rozhodl získat Hazel zpět, přestože je Hazel vdaná. Svůj záměr však nemůže uskutečnit, jelikož je nalezen mrtev a Hazel je první podezřelou, na kterou se policie zaměří. Gemma ovšem své kamarádce věří a rozhodne se pátrat po stopách zločinu na vlastní pěst. Práci ji však ztěžuje svéhlavý inspektor Alun Ross, který má vyšetřování na starosti, proto požádá o pomoc svého partnera, superintendanta Duncana Kincaida. Jaké otázky a záhady spolu budou muset vyřešit? A jaká tajemství skrývá Brodieho minulost? (Založil/a: skjaninka)

svobodka
  16. 11. 2012, 10:59
Na těchto detektivkách se mi líbí, že je tu současně líčen příběh Gemmy a Duncana. A tak vždycky netrpělivě čekám na novou, ani ne tak kvůli příběhu, jako kvůli tomu, kam se posunuli ti dva.
Seiers
  18. 10. 2016, 17:47
Příjemné počteníčko. Anglická škola, exkurze do historie whisky, žádné děsivé vraždy, logický a přímočarý děj. Po DC sáhnu tak jedenkrát ročně, a vždy se z toho vyklube pár pohodových večerů s uvěřitelným a nenásilným (v rámci možností) dějem. A tentokrát jsem se dokonce něco přiučil i o metle lidstva.