Akce atentát

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Magnet-Press - 1991
ISBN: 80-85110-77-6

Magnet-Press (1991) 80-85110-77-6 127

Utajovaná fakta-archivypromluvily-stopy k dalším zrádcům? Dokumentární fotografie s textem podávají svědectví o atentátu na říšského protektora R. Heydricha. (Založil/a: hankabar)

Introvert
  17. 1. 2017, 17:41
,,Ve jménu vyšších ideálů jsme byli nositeli činnosti, jež za sebou zanechala krev a slzy. V našich šlépějích a v našich stínech jsou sirotci, padlí tátové, vystřílené rodiny naše i cizí..." To jsou poválečná slova těch parašutistů, kteří přežili a kteří poznali, že obhajoba humánních ideálů si vybírá oběti nejvyšší."

Lituju, že se mi tahle útlá knížka nedostala do rukou před pár měsíci, kdy jsem četla Dva proti říši. Tímto doporučuji všem, kdo se na Šulcovu knihu teprve chystají - knížku Akce atentát mějte po ruce, při čtení se budete moci podívat na fotografie zmiňovaných účastníků této těžké epochy, a to z obou táborů. Fascinující jsou záběry přímo z finální události, od kostela v Resslově ulici, kdy víte, že uvnitř jsou ještě živí, odhodlaní hrdinové...
Blondi
  29. 11. 2013, 17:05
Perfektní "příručka". Mám jí neustále u postele a vždy když si potřebuji něco připomenout z tohoto období, sáhnu po ní. Moc pěkně zpracované, stručné a jasné. Kladně hodnotím hlavně velké množství fotografií. Samozřejmě díky roku vydání se mohou některé, zde uvedené, informace lišit od těch aktuálních. Těch je však minimum.