Dokonalý den

Dokonalý den Originální název: A Perfect Day

Baronet - 2004
ISBN: 80-7214-693-9

Baronet (2004) 80-7214-693-9 296

Robert Harlan má ve svém životě tři lásky: manželku Allyson, dcerku Carson a psaní. Živí se prodejem reklam pro malou rozhlasovou stanici, ale vytrvale doufá, že se mu podaří stát se úspěšným spisovatelem. Poté, co je nečekaně propuštěn z práce, jej Allyson vybídne, aby se pokusil svůj sen uskutečnit. Robert napíše román s názvem Dokonalý den, v němž ztvární poslední měsíce, které Allyson strávila se svým otcem umírajícím na rakovinu. Kniha dosáhne obrovského úspěchu a Robert se ocitne ve víru událostí, které jej odnášejí do jiného světa vzdáleného od domova a rodiny. Postupně se vzdaluje všemu, co nejvíce miloval. Ale pak potkává tajemného cizince, který je podivuhodně důvěrně seznámen s jeho minulostí i přítomností, a který jej varuje, že jeho dny jsou sečteny. S vědomím toho, že už mu zbývá jen několik týdnů života, začíná Robert odhalovat pravdu o tom, kým se stal, co ztratil a co musí podstoupit, aby znovu našel lásku. (Založil/a: Rakohammas)