Vaflové srdíčko

Originální název: Vaffelhjarte

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3473-1

Knižní klub (2012) 978-80-242-3473-1 152

A tak se Lena Lidtová mohla konečně pustit a spadnout z nebe jako přezrálé jablko. Dopadla na zem s měkkým žuchnutím. Dva keříky v živém plotě se zlomily. S úlevou jsem se zhroutil na trávník a díval se, jak se Lena zuřivě hrabe z poničeného živého plotu.
„Za to můžeš ty, Kuldo,“ řekla mi, když se narovnala. Vyvázla bez zranění. Pomyslel jsem si, že je otázka, jestli za to můžu já, ale neřekl jsem nic. Byl jsem rád, že zůstala naživu. Jako obvykle.
Kulda si je naprosto jistý, že Lena Lidtová je jeho nejlepší kamarádka. Ovšem jestli i on je Leniným nejlepším kamarádem, tím si už tak úplně jistý není... Prožijte celý rok ve společnosti dvou neskutečně vynalézavých norských dětí – umíchejte si s nimi to nejlahodnější těsto na vaflová srdíčka, zahrajte si na druhou světovou válku, přivydělejte si jako pouliční hudebníci a postavte si Noemovu archu. I když oběma dětským hrdinů život nenastavuje vždy jen laskavou tvář, Kulda s Lenou si nakonec se vším dokážou poradit. (Založil/a: Snicketka)

Elikre02
  31. 3. 2016, 18:47
Obsahuje spoiler spoiler Moje sestra říká, že knížka byla zajímavá a dobrodružná. Místy i smutná, ale vždy ji potěšila.
Avšak zarazilo mě toto: Na stránce 126, 6 řádek odspodu je slovo "sere", přijde mi, že toto slovo, by se v dětských knížkách objevovat nemělo (i když to je u koně).