Rudý mor

Originální název: The Scarlet Plague

Tok - 2000
ISBN: 80-86177-14-9

Tok (2000) 80-86177-14-9 103

Rudý mor vyšel z Londonova pera jako reakce na obecnou atmosféru doby a jistě i na osobní spisovatelovu situaci. Jde vlastně o "čistokrevný" vědeckofantastický žánr, tématicky však zasažený pevně na zem. Londonův varovně vztyčený prst - "člověče, pozor, nejsi všemocný" - je svým způsobem stále aktuálnější. Obzvlášť, když datum autorem předpovězené celosvětové tragédie je za dveřmi: 2013!

lc4u
  18. 12. 2016, 12:51
Přečtené za jeden večer. Výpověď jediného přeživšího stařečka po 60 letech od vypuknutí moru, který svým necivilizovaně zdivočelým soukmenovcům líčí, jaké to bylo když nákaza vypukla. Na to, jak je post-apokalyptický příběh kraťoučký, na jednoduchém pozadí tak je o to více zajímavý. Trošku se mi podobala výpovědi lidí ze Světové války Z, škoda že o tom London nenapsal víc. Ale v tom je také asi to kouzlo - člověk se zamyslí a propustí uzdu fantasii co by, kdyby a jak to může být dál...Na dobu ve které to vzniklo poněkud neobvyklé dílo.
:::TOMAS:::
  10. 2. 2014, 16:29
Zajímavé sci-fi, v němž se třeba dají najít podobné motivy jako v Čapkově Bíle nemoci. Od Jacka už mám pár titulů přečtených a i když si myslím, že např. kvalit Bílého tesáka tato krátká knížka nedosahuje, stejně se mi jako všechny ostatní od autora četla příjemně a rychle to s ní ubíhalo. Je to zajímavá představa, jak by to vypadalo 60 let po téměř totální apokalypse. Jack zkrátka dokáže zaujmout i s na první pohled nenápadnou knihou. Doporučuji všem :).

"Nic, vůbec nic by se nezměnilo, kdybych všechny ty nashromážděné knihy zničil. I když tu budou, i když se ztratí, všechno je jedno. Veškerá pravda bude stejně znovu objevena a staré lži budou přežité a vyvrácené. Jaký je z toho užitek -"