Rudý mor

Originální název: The Scarlet Plague

Tok - 2000
ISBN: 80-86177-14-9

Tok (2000) 80-86177-14-9 103

Rudý mor vyšel z Londonova pera jako reakce na obecnou atmosféru doby a jistě i na osobní spisovatelovu situaci. Jde vlastně o "čistokrevný" vědeckofantastický žánr, tématicky však zasažený pevně na zem. Londonův varovně vztyčený prst - "člověče, pozor, nejsi všemocný" - je svým způsobem stále aktuálnější. Obzvlášť, když datum autorem předpovězené celosvětové tragédie je za dveřmi: 2013!

:::TOMAS:::
  10. 2. 2014, 16:29
Zajímavé sci-fi, v němž se třeba dají najít podobné motivy jako v Čapkově Bíle nemoci. Od Jacka už mám pár titulů přečtených a i když si myslím, že např. kvalit Bílého tesáka tato krátká knížka nedosahuje, stejně se mi jako všechny ostatní od autora četla příjemně a rychle to s ní ubíhalo. Je to zajímavá představa, jak by to vypadalo 60 let po téměř totální apokalypse. Jack zkrátka dokáže zaujmout i s na první pohled nenápadnou knihou. Doporučuji všem :).

"Nic, vůbec nic by se nezměnilo, kdybych všechny ty nashromážděné knihy zničil. I když tu budou, i když se ztratí, všechno je jedno. Veškerá pravda bude stejně znovu objevena a staré lži budou přežité a vyvrácené. Jaký je z toho užitek -"