Drogová závislost a rodina

Drogová závislost a rodina Originální název: Drug addiction and families

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-386-8

Triton (2011) 978-80-7387-386-8 202

Kniha je výsledkem výzkumů týkajících se nejen závislosti na návykových látkách, ale především vlivu zneužívání návykových látek na celý rodinný systém. Je rozdělena do kapitol, které popisují vliv užívání návykových látek u jednotlivých členů rodiny a dopad na ostatní její příslušníky. Text je prokládán vyjádřeními respondentů výzkumu a poskytuje nejen odborný, ale i emocionální a autentický pohled na celou problematiku. Čtivá publikace přichází na trh v době, kdy se v naší kultuře, v níž byla etapa rozsáhlého komerčního zneužívání nealkoholových návykových látek relativně krátká, objevují podobné problémy, které jsou v západní Evropě řešeny již dlouhou dobu. Poslouží odborníkům v pomáhajících profesích k inspiraci a novým realistickým pohledům a laické veřejnosti poskytne nezkreslený obraz o častých důvodech užívání drog a rozvíjení rizikových faktorů v celé rodině. (Založil/a: al-ma)

#drogy  #vztahy