Hysterie – strach z odmítnutí

Hysterie – strach z odmítnutí Originální název: Angst vor Zurückweisung

Portál - 2009
ISBN: 978-80-7367-607-0

Portál (2009) 978-80-7367-607-0 157

Hysterické osobnosti často svým chováním a prožíváním trápí lidi ve svém okolí, ale přesto nejvíce trpí samy. Ať už se jedná o muže či ženy, soužití s hysteriky bývá náročné a dotyční se od svého okolí často dočkají odmítnutí. Paradoxem však je, že právě strach z odmítnutí je důvodem hysterických způsobů chování a prožívání. Autor popisuje i další vnitřní konflikty hysterických osobností, jako jsou nízké sebevědomí či pocit vnitřní prázdnoty. Heinz-Peter Röhr ukazuje na pozadí jedné z pohádek bratří Grimmů (Chytrá Běta) příčiny symptomů hysterie, jejich různé projevy i možnosti léčby.

Kniha je psána pro psychology, psychoterapeuty a čtenáře se zájmem o populárně-psychologickou tematiku. (Založil/a: al-ma)

Luci-ye
  6. 12. 2015, 10:50
Krásně názorná knížka s mnoha ukázkami pacientů, kteří trpí hysterionskou poruchou osobnosti / mají hysterickou strukturu osobnosti. Pomohlo mi to uvědomit si některé vzorce chování, podle kterých také jednám (vytěsňuju to, co je mi nepříjemné - jednoduše neposlouchám; nebo mám absolutní nároky a požadavky). Je to každopádně přínosná knížka. :-)