Syndrom vyhoření v práci a osobním životě

Syndrom vyhoření v práci a osobním životě Originální název: Burnout-Syndrom

Portál - 2007
ISBN: 978-80-7367-299-7

Portál (2007) 978-80-7367-299-7 139

"Cítím se vyčerpaný," "už nemohu" - stále více lidí se dostává do situací, kdy mají pocit, jako by jim docházely síly, cítí se přetížení, nervózní a vystresovaní. Od těchto pocitů celkového stavu vyčerpání je jen malý krok ke skutečnému syndromu vyhoření. V takovém případě se jedná o vážný zdravotní problém, který se týká jak naší psychické, tak i fyzické stránky. Jeho příčiny při tom tkvějí nejčastěji v příliš vysokých pracovních, společenských, ale i rodinných očekáváních. Autorka na základě svých dlouholetých zkušeností popisuje příčiny syndromu vyhoření, naznačuje možnosti řešení a ukazuje často jednoduché cesty, jak se vyhnout životnímu stresu.

Kniha je psána pro čtenáře, kteří pociťují stavy únavy a vyčerpání, a pro ty, kteří chtějí zlepšit kvalitu svého života. (Založil/a: al-ma)

schumick
  9. 1. 2014, 10:12
Autorka na příbězích z reálného života uvádí, jakými různými konci můžete dopadnou, když nějakým způsobem nebudete udržovat rovnováhu mezi vlastními psychickými a fyzickými silami a "vnitřními baterkami", které máte k dispozici.
Některé myšlenky z této knížky je dobré si prostě uvědomit. Pojmenování problému je prvním krokem k jeho řešení.
Některé příběhy jsou celkem logické, něco je trochu přitažené za vlasy (aspoň podle mě). Co mě hodně dráždilo byly příklady kdy muž opustí ženu a ona se z toho "sesype" - dost specifický příklad "vyhoření".
I opatření mi přišla dost jednotvárná. V zkratce - "najděte si terapeutickou skupinu stejně postižených lidí, kteří vám pomohou váš stav vyřešit".