Krize svědomí

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-433-9

Triton (2011) 978-80-7387-433-9 191

Autoři se pozastavují nad neutěšeným stavem společnosti a zamýšlejí se nad jeho příčinami. Rozebírají jednotlivé negativní jevy a lidské vlastnosti, jako je krutost, bezohlednost, zášť, chamtivost, závist, šikana a další, a tyto fenomény stavějí do protikladu s pokorou, skromností, slušností a soucítěním. Upozorňují na narůstající absenci svědomí a na výrazný odklon od duchovních hodnot. Na konkrétních výpovědích ukazují, čeho všeho je člověk schopen a jak zlo kvůli nebývalému rozvoji společnosti začíná vážně ohrožovat samou podstatu života na této zemi. Řešení současného neutěšeného stavu autoři vidí ve vzájemné komunikaci, v kladení otázek a hledání odpovědí, ale především ve schopnosti si naslouchat a respektovat se. Právě těchto schopností se dnes mnohým bohužel nedostává. Cílem této knihy je přispět k zamyšlení se nad smyslem a významem našeho života a k uvědomění si jeho ceny a výjimečnosti. Život není bezcennou devizou, ale nejcennějším darem, jaký nám kdy byl dán, a tak je ho také třeba chápat (Založil/a: al-ma)