Psychologické aspekty změn v české společnosti

Psychologické aspekty změn v české společnosti

Podtitul: Člověk na přelomu tisíciletí

Originální název: Psychologické aspekty změn v české společnosti
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-2798-1

Grada (2011) 978-80-247-2798-1 256

Kniha shrnuje vývojové trendy a změny, které nastaly v naší společnosti na přelomu minulého a současného tisíciletí v různých oblastech a sférách života lidí (školství, zdravotnictví, rodina, zaměstnání, doprava apod.), a to z hlediska různých věkových skupin (děti, mladiství, senioři) a též specifických skupin populace (učitelé, rodiče, některé vybrané profese). Zaměřuje se na kontext dopadu změn na kvalitu života naší populace, zejména v aspektech životního stylu a péče o zdraví, dále na hodnotovou orientaci společnosti, na vztahy (zaměstnání a rodina, rodiče a děti, učitelé a žáci, zaměstnavatelé a zaměstnanci) a na výkon určitých profesí. Autoři charakterizují pozitiva změn i negativní dopady a srovnávají stávající stav v naší populaci se situací v zemích Evropské unie.

Publikace je určena studentům psychologie, sociologie a ostatních humanitních oborů i odborníkům v praxi. (Založil/a: al-ma)