Fantom

Originální název: Phantom

Domino - 2000
ISBN: 80-86128-87-3

Domino (2000) 80-86128-87-3 450

Rozsáhlý román zachycující celý životní příběh slavného hrdiny, známého z díla Gastona Lerouxe.
K napsání této knihy autorku inspirovaly poslední tři stránky Fantoma Opery, které ve zkratce zachycovaly historický rámec dřívějšího Fantomova (=Erikova) života. Po důkladném studiu mnoha pramenů vystavěla strhující příběh, v němž v několika etapách vypověděla jeho osudy od narození až do smrti. Každá z nich je podána z různých úhlů pohledu. Buď jsou vylíčeny očima lidí, s nimiž se setkal, nebo o nich vypráví sám a odehrávají se v různých zemích. K nejzajímavějším patří Erikův pobyt v Rusku a v Teheránu na dvoře perského šáha. Závěrečné části jsou věnovány již známému období Erikova pobytu v podzemí pařížské Opery a lásce ke krásné Christině. Fantom je výborně napsaný i přeložený román v ich formě, který je hlavně hluboce lidským příběhem člověka, jenž přestože je znetvořený, touží po lásce a štěstí. (Založil/a: Rakohammas)

Susan Kay Susan Kay
*1953

teola
  28. 4. 2011, 17:12
Autorka se rozhodla pohrát si se třemi stranami na konci originálního Fantoma opery, které pojednávají o jeho životě před tím, než se usídlil v podzemí opery Garnier. A povedlo se jí to báječně. Knihu jsem si zamilovala a neustále ji otvírám, abych si přečetla své oblíbené pasáže.
S.monika
  26. 1. 2014, 21:19
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Krásně napsaná, dokonale promyšlená, děj má spád, jednotlivé postavy mají duši a člověk věří každé větě. Tuto knihu miluju a četla jsem jí tolikrát, az to hezké není. Doporučuji vřele všem a kdo má rád Fantoma Opery musí ji si povinně přečíst ;)
24601
  13. 4. 2013, 10:44
Leroux dal Erikovi život, Kay duši...
Kay si pohrála s Erikovým osobním životem, vykreslila všechno, co se dělo před jeho příchodem do Opery. Sice je to fanfikšn, ale díky Kay jsem dokázala lépe pochopit a proniknout do hloubi Erika Lerouxova.
Po dvounásobném přečtení si však myslím, že se už ke knize nevrátím, je příliš dlouhá a v pořádníku mám ještě spoustu knih, které jsem nečetla.
Basta1912
  20. 1. 2014, 21:04
Nádherná knížka pro Erikovy fanoušky, osobně ale přeskakuju tu kapitolu, kdy jeho věrný pes umře. Jo mimochodem, protože jsem tu knížku nemohla nikde sehnat, ukradla jsem ji z knihovny - samosebou jsem zaplatila pokutu a koupila náhradu). Ale stálo to za tO! Až tak je dobrá!
Masal
  8. 8. 2011, 10:31
Pro mne jedna z nejpovedenějších knih! Autorka má velmi čtivý styl (tady asi také patří dík českému překladateli/ce) a ten vás nutí se ke knize vracet. I když jsem ji několikrát odložila, že ji číst nebudu, že nemám ráda Erika (hlavní hrdina), že... přesto jsem se za chvíli vracela zpět a jako závislák četla a četla. Kniha plná emocí a plno emocí vyvolávající.