Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Třináct relikvií

69%
3 37
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Třináct relikvií Originální název: The Thirteen Hallows
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3603-2
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 63x v přečtených
v knihovně 29x v knihovně
k přečtení 66x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2012) 978-80-242-3603-2 336

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život.

Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět.
(bux.cz) (Založil/a: Kulekunka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ciba
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 11. 2015, 10:32
Tak tohle bylo dosti zvláštní počtení. Kdyby bylo pouze na mě, tak po této knize s laciným názvem a ještě lacinější obálkou rozhodně dobrovolně nesáhnu. Třináct relikvií mi však bylo půjčeno, a tím pádem jsem se na svazek ze zvědavosti vrhnul a nestačil se divit. Nemůžu říci, že by dvojice autorů psala vyloženě příšerně, ale místy jsem se nemohl ubránit pocitu jakési parodie (především úryvky vracející se do minulosti). Některé z částí knihy jsou jednoduše řečeno velmi zvláštní, jiné až překvapivě brutální a další celkem napínavé. Jako celek je celá kniha dosti nevyrovnaná. Mdlé postavy dějem jen tak proplouvají bez zvláštního přičinění a vše samovolně spěje k nepříliš povedenému konci. Vyloženě otrávit, vás ale kniha díky velkému fontu a menšímu počtu stran vlastně ani nestihne. Hodnocení tohoto nestandartního mixu náboženství, fantasy a zkomolených legend tak zůstává oříškem. Za mě se však kniha nakonec končí někde těsně pod průměrem.
moonchild
100% 100% 100% 100% 100%
  12. 11. 2013, 17:25
Relkvie.Prastaré předměty obdařené neporazitelnou,smrtící silou.Mají tentosvět chránit nebo napomužou jeho zničení.
RenataHopsinka
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 1. 2015, 9:12
Rozhodovala jsem se dát mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Děj má zajímavou zápletku. Je zde i spousta akce a napínavých střetů. Ale najdou se zde i místa, která vyslověně nudí, i když jich není moc.
safety
  3. 9. 2012, 14:23
Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček, ale přesto mam nějaké výhrady. Nevím jakou část či roli v psaní tam má C. Freedman, ale na díle bylo znát, že není vyloženě z dílky M. Scotta. Nelíbili se mi moc proložené pasáže(prastarý svět démonů). Nelíbil se mi styl jakým to bylo napsané. Připadal mi až přehnaně smyšlený?- nevím jak to popsat, každý asi pozná sám. V knihách o N. Flamelovi je mytologický svět, který je v mých očích perfektně zasazený do děje. Tady se jedná o pánbíčkaření a to mi vůbec není sympatické. Nicméně i přes tyto výhrady hodnotím jako skvělé - proč? protože až na tyto výhrady je to skvělé :))